7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Dark" (Fot. Netflix)

NBC podaje jesienne daty premier seriali. Twórcy "Dark" podpisali umowę na wyłączność z Netfliksem. Giancarlo Esposito w nowym serialu Cinemax. A oprócz tego "The Resident", "Stranger Things" i nie tylko.

1. NBC podaje jesienne daty premier seriali. Sezon w NBC rozpocznie się 24 września, kiedy premierę będzie mieć 15. sezon "The Voice" i nowy serial "Manifest". We wtorek 25 września wróci "This Is Us", a także wystartuje kolejny nowy serial - "New Amsterdam". Środa 26 września to powrót #OneChicago: "Chicago Med", "Chicago Fire" i "Chicago P.D.". W czwartek 27 września premierę będą mieć nowe sezony "The Good Place" (podwójny odcinek) i "Law & Order: SVU" (również podwójny odcinek). Tydzień później (4 października) czwartkowa ramówka wróci do normy, tj. do obu wyżej wymienionych dołączą "Superstore", "Will & Grace" oraz nowa komedia "I Feel Bad". W piątek 12 października wróci "Blindspot", a 26 października - "Midnight, Texas".

2. Zmiany w obsadzie "The Resident". W 2. sezonie "The Resident" nie wrócą Moran Atias (serialowa Renata Morali), Merrin Dungey (Claire Thorpe) i Melina Kanakaredes (Lane Hunter). Do serialu dołączy Jane Leeves ("Frasier"), a Malcolm-Jamal Warner (dr AJ Austin) i Glenn Morshower (Marshall Winthrop, ojciec Conrada) zostali awansowani do stałej obsady.

3. Giancarlo Esposito w nowym serialu Cinemax. Giancarlo Esposito dostał jedną z głównych ról w serialu "Jett" telewizji Cinemax. Tytułową rolę - złodziejki Daisy "Jett" Kowalski - zagra Carla Gugino. Esposito zobaczymy w roli mafijnego bossa o nazwisku Baudelaire.

4. Twórcy "Dark" podpisali umowę na wyłączność z Netfliksem. Jantje Friese i Baran bo Odar, autorzy niemieckiego serialu "Dark", podpisali kilkuletnią umowę na wyłączność z Netfliksem, na mocy której wyprodukują nowe seriale i programy dla platformy. To pierwszy taki kontrakt w Europie.

5. Kristen Wiig odchodzi z serialu Apple. Kristen Wiig opuszcza obsadę serialu platformy Apple, opartego na opowiadaniach "You Think It, I’ll Say It" Curtisa Sittenfelda. Powodem jest konflikt w harmonogramach - Wiig będzie grać czarny charakter w sequelu "Wonder Woman".

6. "Llama Llama" z zamówieniem na 2. sezon. Netflix zamówił 2. sezon animowanej komedii "Llama Llama".

7. Powstaną komiksy ze świata "Stranger Things". Dark Horse ma w planach komiksy o bohaterach "Stranger Things". Pierwsza seria, która pojawi się już jesienią, skupi się na Willu i jego mrocznych przygodach po Drugiej Stronie.

REKLAMA