"Targowisko próżności" w nowej wersji. "Vanity Fair" - pierwsza zapowiedź miniserialu

"Vanity Fair" (Fot. ITV)

0

Klasyczna brytyjska powieść z XIX wieku doczeka się wkrótce kolejnej ekranizacji. W miniserialu Amazona i ITV główną rolę zagra Olivia Cooke. Zobaczcie pierwszy teaser.

"Targowisko próżności" to wydana w 1847 roku powieść autorstwa Williama Makepeace Thackeraya, która była już wielokrotnie ekranizowana, po raz ostatni w 2004 roku, gdy w filmie Miry Nair w głównej roli wystąpiła Reese Witherspoon. Teraz wzięli się za nią twórcy telewizyjni, czego efektem będzie licząca 7 odcinków miniseria Amazona i brytyjskiej stacji ITV.

Olivia Cooke ("Bates Motel", "Ready Player One") wcieli się tu w Becky Sharp, dziewczynę wspinającą się po kolejnych szczeblach drabiny społecznej, nie bacząc przy tym na okoliczności. Zobaczymy historię bohaterki, która za pomocą sprytu, inteligencji, podstępów, oszustw i uwodzenia utorowała sobie drogę na szczyt, świetnie się przy tym bawiąc, łamiąc kilka serc i tracąc całe fortuny. A wszystko to na tle angielskiego społeczeństwa w czasach wojen napoleońskich.

Producentką "Vanity Fair" jest Julia Stannard ("War & Peace"), autorką scenariusza Gwyneth Hughes ("Dark Angel"), a reżyserem James Strong ("Broadchurch"). Oprócz Olivii Cooke, którą możecie podziwiać w pierwszej krótkiej zapowiedzi, w obsadzie znajdują się m.in. Suranne Jones ("Doktor Foster"), Johnny Flynn ("Geniusz"), Martin Clunes ("Doktor Martin"), Michael Palin ("Latający cyrk Monty Pythona"), Frances de la Tour ("The Collection") i Tom Bateman ("Jekyll & Hyde").

Premiera jeszcze w tym roku.