Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"The Affair" (Fot. Showtime)

1 2 3 4 5

To już ostatnie hity i kity przed wakacyjną przerwą. Podsumowania tygodnia wrócą pod koniec września, a tymczasem chwalimy m.in. "Opowieść podręcznej" i "The Affair", zaś ganimy dwie serialowe nowości.

HIT TYGODNIA: Ostatnia ceremonia i słodko-gorzkie spotkanie w "Opowieści podręcznej"

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

"The Last Ceremony" to kolejny mocny odcinek 2. sezonu "Opowieści podręcznej" - mocny i jednocześnie przełomowy, bo po dramatycznej końcówce powrotu do status quo raczej już nie będzie. Byliśmy świadkami ostatniej ceremonii w domu Waterfordów - ceremonii wyjątkowo koszmarnej, ponieważ będąca w zaawansowanej ciąży June broniła się jak mogła przed gwałtem, Serena brutalnie ją trzymała, a Fred wyżywał się w każdym możliwym sensie. To była okrutna kara ze strony komendanta i jego małżonki za wszystkie prawdziwe i wyimaginowane szkody, jakie im wyrządziła podręczna.

A potem zaskoczenie - Fred okazał się jednak człowiekiem i po tym koszmarnym akcie załatwił June krótkie spotkanie z małą Hanną, która, jak się okazało, ma nowych rodziców i nie rozumie, jak mama z tatą mogli ją tak po prostu zostawić. Twórcy serialu powiedzieli, że spotkanie nie przypadkiem potoczyło się tak, a nie inaczej - najpierw córka wręcz uciekła przed matką, potem ją oskarżyła o zostawienie, a na końcu padły sobie w ramiona i nie były w stanie się rozstać. Jest to oparte na prawdziwych historiach rozdzielonych rodzin. Scena została napisana z ogromnym wyczuciem, ale fakt, że na ekranie została zamieniona w emocjonalną bombę zawdzięczamy Elisabeth Moss i Jordanie Blake, które zagrały jak z nut.

I na tym nie koniec atrakcji, bo spotkanie skończyło się w dramatyczny sposób. June została sama na pustkowiu, lada chwila zacznie rodzić i właściwie niczego nie da się przewidzieć, poza tym że wydarzenia przyspieszą, bo finał coraz bliżej. "Opowieść podręcznej" potwierdza w tym sezonie swój status jednego z najlepszych obecnie seriali - i wszystko wskazuje na to, że tak będzie do samego końca. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5
REKLAMA