8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Mayans MC" (Fot. FX)

Daty jesiennych premier FX i FOX-a. "Ghosted" skasowane po jednym sezonie. Powstanie serialowe "Halo". A oprócz tego "Watchmen", "Breaking Bad" i nie tylko.

1. Data premiery spin-offu "Synów Anarchii" i innych seriali FX. Telewizja FX podała daty jesiennych premier. I tak, 4 września wystartuje "Mayans MC", spin-off "Synów Anarchii". 12 września premierę będzie mieć 8. sezon "American Horror Story". 5 września na FXX ruszy 13. sezon "It's Always Sunny in Philadelphia". W planach na wrzesień jest także "Mr Inbetween", australijski serial FX. Nie wiadomo, kiedy zobaczymy "You're the Worst" i "Better Things".

2. Daty jesiennych premier FOX-a. Sezon w amerykańskim FOX-ie rozpocznie się od przedpremiery sitcomu "Rel" w niedzielę 9 września. Dwa tygodnie później, tj. 23 września wystartuje 2. sezon "9-1-1" (który będzie potem emitowany w poniedziałki). 24 września premierę będzie mieć 2. sezon "The Resident", 25 września - nowe sezony "The Gifted" i "Lethal Weapon", a 26 września - "Empire" i "Star". W piątek 28 września wystartuje 7. sezon "Last Man Standing", a także nowy sitcom "The Cool Kids", a w niedzielę 30 września powrócą seriale animowane: "Simpsonowie", "Bob's Burgers" i "Family Guy".

3. FOX kasuje "Ghosted". Agenci paranormalni żegnają się z nami po jednym sezonie.

4. Za dwa tygodnie poznamy nominacje do Emmy. 12 lipca ogłoszone zostaną tegoroczne nominacje do nagród Emmy. Nazwiska nominowanych wyczytają Samira Wiley i Ryan Eggold.

5. Powstanie serialowe "Halo". Kyle Killen i Rupert Wyatt stworzą dla telewizji Showtime serial oparty na słynnej serii gier. Zamówienie jest na 10 odcinków, a szef Showtime mówi, że to będzie najbardziej ambitny serial tej stacji.

6. Obsada "Breaking Bad" pojawi się na Comic-Conie. W tym roku "Breaking Bad" obchodzi 10-lecie i z tej okazji obsada serialu oraz jego twórca Vince Gilligan będą mieć panel na Comic-Conie. Po raz pierwszy na imprezie w San Diego pojawi się także ekipa "Better Call Saul".

7. Tom Mison dołącza do obsady "Watchmen". Aktor znany ze "Sleppy Hollow pojawi się w pilocie "Watchmen". Do obsady serialu Damona Lindelofa dołączyli także Frances Fisher ("Titanic") i Jacob Ming-Trent ("White Famous"). HBO na razie nie zdradza żadnych informacji o postaciach.

8. Danny McBride i John Goodman w pilocie nowej komedii HBO. Danny McBride i John Goodman zagrają syna i ojca w "The Righteous Gemstones" - komedii o rodzinie teleewangelistów. Pilota napisze i wyreżyseruje Danny McBride, który tworzy serial razem ze swoimi współpracownikami z "Eastbound & Down" i "Vice Principals".

REKLAMA