Emmy 2018: Nasze nominacje dla seriali dramatycznych

"The Americans" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6 7

Akademia Telewizyjna w przyszłym tygodniu ogłosi nominacje do nagród Emmy, a tymczasem my podajemy nasze typy. Na pierwszy ogień idą seriale dramatyczne - doceniamy m.in. "Kroniki Times Square", "Opowieść podręcznej" i "The Americans". Tytuły wybieraliśmy wyłącznie spośród tych, które zostały zgłoszone, w takich kategoriach, w jakich zostały zgłoszone.

"Opowieść podręcznej"

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Nominacje zaczynamy od zeszłorocznego zwycięzcy i zarazem najbardziej utytułowanego serialu w tym gronie. "Opowieść podręcznej" wróciła w tym roku z 2. sezonem, który w niczym nie ustępuje poprzednikowi. A obawy przed jego premierą nie były nieuzasadnione, w końcu mówimy o serialu, który rozbudował po swojemu i znacznie powiększył świat stworzony przez Margaret Atwood w kultowej książce. Twórcy zrobili to bezbłędnie, po raz kolejny wciągając widzów bez reszty w sam środek największego koszmaru, jaki kiedykolwiek gościł na telewizyjnym ekranie.

2. sezon "Opowieści podręcznej" to i desperackie próby ucieczki, i wizyta w piekle zwanym koloniami, i więcej fantastycznej Alexis Bledel w roli Emily, i retrospekcje z coraz bardziej niejednoznaczną Sereną - która zdecydowanie sama sobie zgotowała ten los - i spojrzenie na Gilead oczami żyjących zupełnie normalnie Kanadyjczyków. Jasne, można w tym zestawie znaleźć wątki bardziej mniej i bardziej interesujące, mocniejsze i słabsze, ale koniec końców ważne jest jedno: nie znikło wrażenie, że oglądamy coś wyjątkowego.

Nie ma drugiego serialu, który wywoływałby teraz tyle dyskusji co "Opowieść podręcznej". Produkcja Hulu jak była, tak pozostaje dla jednych przerażającym ostrzeżeniem, a dla innych solą w oku. Niezmiennie jest też jednym z najlepiej napisanych i zagranych, a także najwspanialej nakręconych seriali dramatycznych we współczesnej telewizji. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA