Zwykła dziewczyna i straszliwa zbrodnia. Oto "Quicksand" - pierwszy szwedzki serial Netfliksa

Fot. Netflix

Lista krajów, które mają swoje własne netfliksowe seriale rośnie. Wkrótce dołączy do nich Szwecja, gdzie ruszyły zdjęcia do "Quicksand" - znamy pierwsze szczegóły.

"Quicksand" to ekranizacja bestsellerowej książki autorstwa Malin Persson Giolito (w Polsce wydanej pod tytułem "Ruchome piaski"), która została wybrana Najlepszą Nordycką Powieścią Kryminalną w 2017 roku. Opowiada ona historię nastolatki oskarżonej o popełnienie zbrodni, która wstrząsnęła całym krajem. W opisie serialu czytamy:

Po tym, jak w prywatnej szkole podstawowej w prestiżowej okolicy Sztokholmu dochodzi do strzelaniny, Maja Norberg - zwyczajna uczennica liceum - zostaje oskarżona o mordestwo. W trakcie procesu, oprócz faktów na temat tragicznego dnia, na jaw wychodzą także informacje o jej związku z Sebastianem Fagermanem i jego dysfunkcyjnej rodzinie.

Autorką scenariusza do "Quicksand" jest Camilla Ahlgren ("Most nad Sundem", "Marcella"), reżyserują Per-Olav Sørensen ("Nobel", "Bitwa o ciężką wodę") i Lisa Farzaneh ("Arne Dahl"). W serialu wystąpią m.in. Hanna Ardéhn, William Spetz, Felix Sandman, David Dencik, Reuben Sallmander, Anna Björk, Christopher Wollter, Evin Ahmad, Maria Sundbom, Rebecka Hemse, Helena af Sandberg, Shanti Roney i Ella Rappich.

Zdjęcia ruszyły w tym miesiącu w Szwecji i Chorwacji. Premiera "Quciksand" na Netfliksie jest planowana na 2019 rok.

REKLAMA