Mamy nowego papieża? John Malkovich będzie gwiazdą 2. sezonu serialu "Młody papież"

"Młody papież" (Fot. Sky Atlantic)

Kto będzie rządził Watykanem w kontynuacji "Młodego papieża" i czy to wciąż będzie Jude Law? Pomysł na 2. sezon jest dość zaskakujący, a do obsady serialu właśnie dołączył John Malkovich.

Jak donoszą amerykańskie portale, John Malkovich będzie gwiazdą serialu "The New Pope", czyli kontynuacji "Młodego papieża". Kontynuacji, którą pozwalamy sobie nazywać 2. sezonem, choć prawdopodobnie powinniśmy zacząć o niej mówić "serial limitowany".

Nasze niezdecydowanie wynika stąd, że nie wiemy, jaki dokładnie jest plan twórców. Ostatnie informacje na ten temat pojawiły się w maju zeszłego roku. Wtedy pisaliśmy, że "The New Pope" będzie miniserialem z zupełnie nową obsadą i nowym papieżem. Teraz Deadline informuje, że Jude Law jednak do serialu wróci, tylko nie wiadomo, jak duża będzie jego rola. Nie ma też informacji, kogo właściwie będzie grać Malkovich i czy słuszne są nasze podejrzenia, że to on będzie tytułowym nowym papieżem.

Więcej wiadomości o nowym papieżu prawdopodobnie pojawi się jesienią - w listopadzie ruszają we Włoszech zdjęcia do 2. serii. Być może wtedy dowiemy się, czy Lenny Belardo aka Pius XIII w ogóle przeżył to, co się wydarzyło w finałowym odcinku, czy jest szansa co najwyżej na retrospekcje z nim.

"Młody papież" był jednym z wielkich hitów jesieni 2016 roku, nie tylko ze względu na nietypową jak na seriale tematykę i unikalny styl twórcy, Paolo Sorrentino, ale także dzięki kreacji Jude'a Lawa, który zagrał tytułową postać. Postać bardzo specyficzną, kontrowersyjną i niedającą się wyrzucić z pamięci. Czy Malkovich będzie w stanie to przebić? A może to wszystko to jedna wielka zmyłka? Na odpowiedzi jeszcze trochę poczekamy - premiera "The New Pope" najwcześniej w 2019 roku.

Serial "Młody papież" jest dostępny w serwisie HBO GO.

REKLAMA