Emmy 2018: Nasze nominacje dla aktorek z seriali dramatycznych

"Killing Eve" (Fot. BBC America)

1 2 3 4 5 6 7

Akademia Telewizyjna w przyszłym tygodniu ogłosi nominacje do nagród Emmy, a my podajemy kolejne nasze typy. Spośród pierwszoplanowych aktorek z seriali dramatycznych doceniamy m.in. Elisabeth Moss, Maggie Gyllenhaal i duet z "Obsesji Eve". Przypominamy, że wybieramy wyłącznie spośród aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich zostali zgłoszeni. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Claire Danes, "Homeland"

"Homeland" (Fot. Showtime)

"Homeland" (Fot. Showtime)

O Claire Danes "zapominaliśmy" w ostatnich latach, a dokładniej - uznawaliśmy, że nagród za "Homeland" dostała wystarczająco dużo i czas docenić nowe twarze i nowe tytuły. Ale nie da się jej pominąć po znakomitym 7. sezonie, w którym przez większość czasu wcielała się w Carrie po odstawieniu prochów i na krawędzi.

Desperacja bohaterki była w stu procentach uzasadniona i dotyczyła tym razem w takim samym stopniu płaszczyzny prywatnej (gdzie pojawiła się groźba, że odbiorą jej córkę), co zawodowej (gdzie jak zwykle trzeba było ratować świat, tyle że tym razem nieoficjalnymi kanałami). A Danes raz jeszcze udowodniła, że potrafi zagrać tysiąc emocji naraz, przekazując często bez słów wszystkie demony, z jakimi zmaga się Carrie, jak również niezaprzeczalną błyskotliwość i sprawność (byłej już) agentki.

Wychowywanie dziecka, trzymanie pod kontrolą własnej choroby psychicznej, stwarzanie pozorów normalnego życia i ściganie po nocach tych, którzy zagrażają bezpieczeństwu narodu amerykańskiego - to naprawdę dużo jak na jedną osobę. Nie brakowało momentów zaskakujacych, poruszających i takich, w których zwyczajnie baliśmy się, czy ona z tego wyjdzie cało. A Danes do wszystkiego podeszła z taką samą wrażliwością, pokazując, jak Carrie w tym samym momencie rozpada się na kawałki na jednym froncie, walczy jak szalona na innym froncie i odmawia konfrontacji z rzeczywistością na jeszcze innym.

O ile więc lubimy wspierać wszystko co nowe i świeże, w tym roku nie wyobrażamy sobie, że w gronie nominowanych do Emmy zabraknie Claire Danes, która jest już tutaj prawdziwą weteranką. Do tej pory zdobyła 5 nominacji i szósta wydaje się formalnością. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA