"I Am the Night" - poznajcie następcę "Alienisty" z Chrisem Pine'em w roli głównej

"Alienista" (Fot. TNT)

0

Jest kilka powodów, dla których warto będzie obejrzeć nowy serial TNT, "I Am the Night". Pierwszy brzmi Chris Pine, drugi następca "Alienisty", trzeci Patty Jenkins, czwarty 6 odcinków.

"I Am the Night" to druga i podobno najważniejsza produkcja w serii TNT "Suspense Collection", która ma budzić dreszczyk emocji i napięcia. Po sukcesie "Alienisty" z Dakotą Fanning, Danielem Brühlem i Luke'iem Evansem przychodzi pora na "I Am the Night" z równie gorącymi nazwiskami. Pierwsze z nich to Chris Pine w obsadzie, a drugie Patty Jenkins ("Wonder Woman") jako producentka wykonawcza i reżyserka.

"I Am the Night" jest historią opartą na biografii Fauny Hodel (w tej roli India Eisley z "Secret Life of an American Teenager"), która po odkryciu, że jest adoptowana, zaczyna własne śledztwo na temat swojego pochodzenia. Trafia na trop cieszącego się złą sławą ginekologa, George'a Hodela (Jefferson Mays z "The Americans"), który był zaangażowany w morderstwo Czarnej Dalii. Chris Pine wciela się w Jaya Singletary'ego, byłego żołnierza Marines, obecnie reportera/paparazzo.

Jak donosi TV Line, w obsadzie znajdują się także Leland Orser ("Berlin Station"), Yul Vazquez ("Midnight Texas"), Dylan Smith ("Into the Badlands"), Golden Brooks ("Hart of Dixie"), Justin Cornwell ("Training Day" CBS), Jay Paulson ("Beyond") i Connie Nielsen ("Boss").

Patty Jenkins jest producentką wykonawczą serialu oraz wyreżyserowała kilka odcinków. Dwa odcinki wyszły spod ręki Carla Franklina ("Mindhunter"). Scenariusz to w ogromnej większości dzieło Sama Sheridana (autora "The Disaster Diaries").

Serial ma liczyć 6 odcinków i wyląduje na kanale TNT w USA w styczniu 2019 roku. W Polsce także pokaże go w przyszłym roku telewizja TNT.