Amerykanie skasowali "Heathers", ale w Polsce serial będzie w HBO. Zobaczcie polski zwiastun

Heathers (Fot. Paramount Network)

"Heathers", czyli serialowa wersja filmu "Śmiertelne zauroczenie" pojawi się w lipcu w HBO GO i we wrześniu w HBO. I to pomimo faktu, że serialu nie zobaczą Amerykanie.

"Heathers" to nietypowy przypadek serialu, który nie będzie miał w ogóle amerykańskiej premiery - Paramount Network zamówił cały sezon, a potem go skasował - a mimo to pojawi się w Polsce. HBO zapowiedziało premierę na 11 lipca w serwisie streamingowym HBO GO (dwa odcinki i potem co tydzień kolejne dwa) i 4 września w telewizji.

Serial jest nową wersją filmu z 1988 roku, którego polski tytuł brzmi "Śmiertelne zauroczenie". Opowiada on historię Veroniki Sawyer, która zadaje się z trzema najpopularniejszymi dziewczynami w szkole. Wszystkie mają na imię Heather. Kiedy Veronica dochodzi do wniosku, że Heathers są groźne, postanawia rozwiązać problem z pomocą socjopatycznego J.D. W głowach tej dwójki zaczynają rodzić się najbardziej makabryczne pomysły. W rolach głównych wystąpili Winona Ryder, Shannen Doherty oraz Christian Slater.

W serialu zobaczycie wiele znajomych elementów. Podobnie jak film, to także jest mroczna komedia, osadzona w amerykańskiej szkole średniej i pokazująca w krzywym zwierciadle rywalizację między nastolatkami. W nowej wersji motywy znane z filmu postawiono jednak na głowie i dostosowano do współczesnych realiów: popularne dziewuchy wyglądają inaczej niż ich koleżanki sprzed 30 lat, a jedna z nich to tak naprawdę chłopak, Heath, który zrezygnował z identyfikacji płciowej.

W serialu gościnnie pojawi się gwiazda oryginału, Shannen Doherty, wpadnie także Selma Blair. Głównych bohaterów grają Grace Victoria Cox (Veronica), James Scully (J.D.), Melanie Field (Heather Chandler), Jasmine Mathews (Heather McNamara) i Brendan Scannell (Heather Duke).

Cały sezon liczy 10 odcinków i wszystkie zobaczymy w HBO i HBO GO. Niestety, na 2. sezon raczej nie ma szans - Paramount Network po dwukrotnym przekładaniu premiery całkiem zrezygnowało z pokazywania serialu w USA i nie przejęła go żadna inna stacja.

Heathers w HBO GO

REKLAMA