Czy morderca znów uderzy? "Mr. Mercedes" - zobaczcie pierwszą zapowiedź 2. sezonu

"Mr. Mercedes" (Fot. Audience)

0

Tego lata na małe ekrany powróci detektyw Bill Hodges - bohater ekranizacji powieści Stephena Kinga. Co czeka go w 2. sezonie? Zobaczcie pierwszy teaser.

"Mr. Mercedes" to ekranizacja kryminalnej trylogii autorstwa Stephena Kinga, której głównym bohaterem jest emerytowany detektyw, Bill Hodges (Brendan Gleeson). Jak pamiętacie, jego pogoń za psychopatycznym Bradym Hartsfieldem (Harry Treadaway), zakończyła się w 1. sezonie sukcesem. Rok po tych wydarzeniach morderca znajduje się w stanie wegetatywnym, ale obsesja Hodgesa na jego punkcie wcale się nie skończyła - zwłaszcza że w szpitalu, w którym przebywa, dochodzi do serii dziwnych wypadków.

Czy pomimo swojego stanu Brady może być w jakiś sposób za nie odpowiedzialny? Bill Hodges, który teraz razem z Holly Gibney (Justine Lupe) prowadzi agencję detektywistyczną "Finders Keepers", na pewno nie spocznie, póki tego nie wyjaśni. A wszystko to w bardzo mrocznym i niepokojącym klimacie, jaki znamy z poprzedniego sezonu, i który dobrze oddaje pierwszy teaser.

W obsadzie ponownie znaleźli się także Jharrel Jerome (Jerome Robinson), Scott Lawrence (Peter Dixon), Breeda Wool (Lou Linklatter), , Nancy Travis (Donna Hodges) i Holland Taylor (Ida Silver). Wśród nowych twarzy zobaczymy Jacka Hustona ("Boardwalk Empire"), Maximiliano Hernandeza ("The Last Ship") i Tessę Ferrer ("Chirurdzy"). Scenarzystami serialu są David E. Kelley ("Wielkie kłamstewka") i Dennis Lehane, reżyseruje Jack Bender ("Lost").

Premiera w USA 22 sierpnia.