Które seriale warto nadrobić? Oceniamy czerwcowe nowości

"Pose" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Jeśli brakuje Wam seriali do nadrabiania, podpowiadamy, do których czerwcowych tytułów warto powrócić. Oceniamy m.in. "Pose", "Sukcesję", "Dietland", "Yellowstone" i "Marvel's Cloak & Dagger".

"Sukcesja"

"Sukcesja" (Fot. HBO)

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Poznajcie Royów – jeszcze jedną równie bogatą, co dysfunkcyjną serialową rodzinę, tym razem w wersji HBO. Bohaterowie "Sukcesji" to familia, która rządzi medialną korporacją Waystar Royco, czyli imperium obejmującym m.in. stacje telewizyjne, tytuły prasowe, parki rozrywki i wiele innych. Choć rządzi nią raczej tylko senior rodu, Logan Roy (Brian Cox), który ma spore opory przed przekazaniem władzy w młodsze ręce.

Oczywiście takie podejście nie bardzo podoba się jego dzieciom, a zwłaszcza głównemu spadkobiercy - Kendallowi (Jeremy Strong). Tak zaczyna się konflikt, w który szybko angażuje się również reszta rodzeństwa, odsłaniając stopniowo własne ambicje, żądze, pretensje i prawdziwy stosunek do teoretycznie najbliższych sobie ludzi. Nie brzmi to jak grupa, którą da się łatwo polubić, prawda?

"Sukcesja" idzie nawet dalej, bo krótko mówiąc, Royowie to zestaw najbardziej antypatycznych typów, jakich można sobie wyobrazić. Egoistyczni, złośliwi, ociekający sarkazmem, a czasem po prostu okrutni, sprawiają, że sympatyzowanie z kimkolwiek tutaj absolutnie nie wchodzi w grę. Nie da się ukryć, że mocno to utrudnia oglądanie serialu, ale ostatecznie nie czyni tego niemożliwym. Zwłaszcza jeśli przebrniemy przez pierwsze odcinki, mozolnie budujące podstawy tego świata, po których historia nabiera rozpędu.

Nie jest więc "Sukcesja" produkcją, której nie wolno pominąć, ale swoich fanów z pewnością znajdzie (a nawet już znalazła, bo HBO zdążyło już zamówić 2. sezon). Świetne aktorstwo, dobrze napisane dialogi i stopniowo rozkręcająca się fabuła sprawiają, że można rodzinie Royów dać szansę – a nuż znajdziecie w nich coś, co Was zainteresuje. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA