Które seriale warto nadrobić? Oceniamy czerwcowe nowości

"Pose" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

"Strange Angel"

"Strange Angel" (Fot. CBS All Access)

"Strange Angel" (Fot. CBS All Access)

Jedno z większych rozczarowań czerwca, bo "Strange Angel" to produkcja CBS All Access - platformy, który udowodniła już, że jest czymś więcej niż CBS-bis, dając nam "The Good Fight" i "Star Trek: Discovery". Tym razem nie wyszło. I wielka szkoda, że nie wyszło, bo serial ma bohatera z ogromnym potencjałem.

Jack Parsons, czyli ojciec amerykańskiej inżynierii rakietowej, to człowiek, którego życie jest gotowym scenariuszem. Choć od zawsze miał kosmiczne marzenia, rzucił studia, bo życie zmusiło go do pracy podczas Wielkiego Kryzysu na początku lat 30. Był okultystą, wyznawcą libertarianizmu i szalonym geniuszem. Utrzymywał znajomości z tak kontrowersyjnymi ludźmi, jak brytyjski mistyk Aleister Crowley czy założyciel kościoła scjentologicznego L. Ron Hubbard. A przede wszystkim miał pasję, którą zamienił w coś wielkiego - coś, co odmieniło dzieje ludzkości.

Jak można zrobić z tego serial, który jest nie tyle nawet zły, co po prostu bezpieczny, nudny i pod każdym względem poprawny? Okazuje się, że jakimś cudem się da. W "Strange Angel" brakuje czegokolwiek interesującego, poczynając od klimatu i postaci z krwi i kości, a skończywszy na prawdziwym, nieokiełznanym szaleństwie, które nam obiecywano i o które ta historia aż się prosi. Niby to wszystko gdzieś tam na horyzoncie widać, ale sposób, w jaki tę historię spłycono i zbanalizowano, sprawia przykrość.

Kompletnie nijaki jest Jack Reynor ("Transformers: Wiek Zagłady") w głównej roli - choć faktem jest, że scenariusz mu nie pomaga. Niewiele lepiej wypada Rupert Friend w roli ekscentrycznego sąsiada Jacka, który odprawia tajemnicze rytuały seksualno-okultystyczne i nie przejmuje się jakimikolwiek normami społecznymi. Wszelkie szaleństwo zostało tutaj sprowadzone do najniższego wspólnego mianownika, bohaterowie nie mają w sobie nic niezwykłego, a przede wszystkim jaka ta inżynieria rakietowa nudna w wydaniu CBS! Ech. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9