5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

"Ostre przedmioty" będą emitowane z ostrzeżeniem. Przeskok czasowy w "Casual". Krwawe pożegnanie Maisie Williams z "Grą o tron". A oprócz tego "Shameless" i nie tylko.

1. "Ostre przedmioty" będą emitowane z ostrzeżeniem. "Jeśli ty albo ktoś, kogo znasz, zmaga się z samookaleczeniem lub nadużywaniem niedozwolonych substancji, zwróć się o pomoc, kontaktując się z Urzędem ds. Nadużywania Substancji i Ochrony Zdrowia Psychicznego (SAMHSA) 1-800-662-HELP (4357)" - taka plansza pojawi się na końcu każdego odcinka "Ostrych przedmiotów". Serial startuje dziś w USA i jutro w Polsce w HBO i HBO GO. Nasza recenzja wieczorem.

2. Przeskok czasowy w "Casual". Choć do premiery finałowego sezonu "Casual" zostały trzy tygodnie, jeszcze nie ma zwiastuna ani zdjęć. Pojawił się za to opis, dość zaskakujący: "Sezon 4 rozpoczyna się kilka lat w przyszłości i sporo się wydarzyło od czasu, kiedy widzieliśmy ostatnio nasze postacie pod koniec sezonu 3. Alex i Rae wychowują dziecko, Laura wraca z zagranicy z nową pracą i poważną dziewczyną, a Valerie jest bliska podjęcia decyzji na temat dużej zmiany w życiu. Technologie mogły zostać usprawnione, ale związki są większym bałaganem niż kiedykolwiek".

3. Jeffrey Dean Morgan prosi fanów, żeby przestali zaglądać do jego domu. Jeffrey Dean Morgan, czyli Negan z "The Walking Dead", to kolejny aktor z tego serialu, który ma problem z fanami naruszającymi jego prywatność.

4. Czy będą kolejne sezony "Shameless"? Jeśli zakładacie, że wydłużony do 14 odcinków 9. sezon "Shameless" będzie ostatni, to możecie się mylić. Michael Ausiello informuje, że nie ma decyzji na ten temat. Co więcej, Showtime nie chce nawet komentować, czy to prawda, że w 9. sezonie będzie więcej odcinków (o czym doniósł serwis Spoiler TV).

5. Krwawe pożegnanie Maisie Williams z "Grą o tron". Aktorka, która dorastała na planie "Gry o tron", wrzuciła na Instagram pożegnalny post, w którym żegna się z Belfastem, Aryą i całym serialem. Serwis Uproxx spekuluje, że to właśnie Arya może być kobiecą postacią, która przetrwa najdłużej (Emilia Clarke żegnała się z serialem już trzy tygodnie temu) i że na końcu będą jakieś krwawe sceny z jej udziałem (patrz: buty aktorki).