Emmy 2018: Nasze nominacje dla aktorów z seriali limitowanych i filmów TV

"Zabójstwo Versace: American Crime Story" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7

Pojutrze poznamy tegoroczne nominacje do Emmy, a tymczasem zapraszamy na ostatnią turę naszych typów. Spośród pierwszoplanowych aktorów z seriali limitowanych doceniamy m.in. Benedicta Cumberbatcha, Darrena Crissa i Kyle'a MacLachlana. Przypominamy, że wybieramy wyłącznie z grona aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich zostali zgłoszeni. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Benedict Cumberbatch, "Patrick Melrose"

"Patrick Melrose" (Fot. Showtime)

"Patrick Melrose" (Fot. Showtime)

Znamy doskonale umiejętności Benedicta Cumberbatcha, więc przed premierą "Patricka Melrose'a" mogliśmy w ciemno zakładać kolejny popis w jego wykonaniu. Tym bardziej, że aktor sam przyznawał, że zagranie tytułowej postaci w adaptacji powieści Edwarda St Aubyna to jedno z jego dwóch aktorskich marzeń (drugim było wcielenie się w Hamleta). Już wiemy dlaczego.

Rola brytyjskiego arystokraty, którego życie naznaczyło traumatyczne dzieciństwo i różnego rodzaju uzależnienia (od narkotyków, przez alkohol, po toksyczne związki), wydaje się bowiem idealnie skrojona pod Cumberbatcha. Dostając szansę na pokazanie całego wachlarza swoich umiejętności, aktor wykorzystał ją perfekcyjnie, tworząc być może najlepszą kreację w swojej dotychczasowej karierze. Poruszał, bawił, przerażał i wywoływał mnóstwo innych emocji, potrafiąc błyskawicznie przejść ze skrajności w skrajność i nie stracić przy tym wiarygodności.

To dzięki niemu Patrick nie jawił się jako karykaturalna postać, lecz prawdziwy człowiek przegrywający nierówną walkę ze swoimi rozlicznymi słabościami. Taki, któremu wciąż chciało się kibicować, nieważne czy akurat szalał na haju po Nowym Jorku, rozwalał swoje małżeństwo czy po raz kolejny wpadał w sidła nałogu. Gdzieś pod tym wszystkim krył się do głębi zraniony chłopiec, który nijak nie potrafił sobie poradzić z dorosłym życiem – Cumberbatch sprawił, że autentycznie mu współczuliśmy, przeżywając wraz z nim krótkie wzloty i całe serie upadków. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7