Pełny zwiastun "Castle Rock" jest mroczny, tajemniczy i wypakowany aktorami, których znacie

"Castle Rock" (Fot. Hulu)

0

Pojawił się zwiastun "Castle Rock" na podstawie twórczości Stephena Kinga. W obsadzie aktorzy znani z "The Knick", "Pozostawionych" czy "Bloodline". Jest też Bill Skarsgård - młodszy brat Alexandra!

"Castle Rock" to nowy serial platformy Hulu na podstawie twórczości Stephena Kinga. Mimo że nazwa miejscowości pojawiała się w twórczości mistrza literatury grozy i zapewne jest Wam dobrze znana, nie jest ona bezpośrednim tytułem żadnej z jego książek. "Castle Rock" to hołd dla twórczości Kinga i inspiracja wykreowanym przez niego światem, a nie serial oparty na konkretnej pozycji literackiej. Jeśli lubicie twórczość Kinga, na pewno poznacie samo miasteczko Castle Rock czy więzienie Shawshank, które pojawi się w serialu.

Bohaterem nowej produkcji Hulu jest Henry Deaver (André Holland z "The Knick"), prawnik specjalizujący się w sprawach więźniów skazanych na śmierć. Bill Skarsgård (tak, brat Alexandra, którego mogliście oglądać w "Wielkich kłamstewkach") wcieli się w rolę jego klienta, osadzonego w Shawshank.

Ze światem Kinga ponownie na gruncie zawodowym zetknie się Sissy Spacek ("Carrie", "Bloodline"), do której należy rola matki prawnika. W serialu pojawią się także Scott Glenn ("Pozostawieni"), Melanie Lynskey ("Togetherness"), Jane Levy ("Suburgatory"), Allison Tolman ("Fargo") i Terry O'Quinn ("Lost").

Twórcami "Castle Rock" są Sam Shaw i Dustin Thomason ("Manhattan"), a wśród producentów znajduje się J.J. Abrams. Premiera w USA 25 lipca na Hulu - polskiej daty niestety na razie nie ma.