Ile seriali można zrobić w cenie jednego? BBC sprytnie dogryza Netfliksowi

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Za 97 milionów funtów można zrobić jeden serial lub... znacznie więcej. Zobaczcie, w jaki piękny sposób BBC wypomniało Netfliksowi ogromne koszty produkcji "The Crown".

Wiecie doskonale, że bardzo lubimy "The Crown", bo to jeden z coraz mniej licznych seriali Netfliksa, na które rzeczywiście warto czekać. Także dlatego, że wygląda olśniewająco, na co poszły bez wątpienia ogromne pieniądze. Wprawdzie nie aż tak duże, jak wszyscy myśleli, bo twórca serialu - Peter Morgan - przyznał, że kwota 130 mln dolarów (97,4 mln funtów) to koszt dwóch sezonów, a nie jednego. Ciągle jednak robi to ogromne wrażenie.

Efekty są bez wątpienia imponujące, ale czy aby na pewno potrzebne były aż takie koszta? Nie według BBC, które bardzo sprytnym tweetem dogryzło Netfliksowi, pokazując, ile można mieć wysokiej jakości brytyjskich seriali w cenie dwóch sezonów "The Crown".

Według niego, 97 mln funtów, które Netflix włożył w dwie odsłony "The Crown", brytyjska telewizja przeznaczyła na aż 18 innych seriali, w tym m.in. "Sherlocka", "Doktor Foster", "Poldarka", "Peaky Blinders" czy "Call the Midwife". Jeszcze bardziej obrazowo to wygląda, gdy zestawia się czas ich trwania, a na 20 godzin "The Crown" przypada 85 godzin różnych produkcji BBC.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że Brytyjczycy nieco nagięli tu fakty, bo pominęli w zestawieniu "Doktora Who" i "Nocnego recepcjonistę", czyli seriale, o których wiadomo, że groszy nie kosztowały. Ale nawet pomimo tego, robi ono wrażenie. A za sam pomysł komuś tam należą się gratulacje.