6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

"Ostre przedmioty" z lepszym startem niż "Wielkie kłamstewka". Christina Applegate w czarnej komedii Netfliksa. Seriale "Das Boot" i "Mr. Mercedes" na kanale Epic Drama. A oprócz tego "South Park" i nie tylko.

1. "Ostre przedmioty" z lepszym startem niż "Wielkie kłamstewka". 1,5 mln widzów obejrzało premierę "Ostrych przedmiotów" w amerykańskim HBO. To o 36% więcej, niż miała premiera "Wielkich kłamstewek".

2. Christina Applegate w czarnej komedii Netfliksa. Christina Applegate zagra w serialu "Dead to Me". Zobaczymy ją w głównej roli - Jen, wdowy, mającej makabryczne poczucie humoru i problemy z kontrolowaniem złości. Po tym jak jej mąż ginie w wypadku, kobieta nawiązuje znajomość z wolnym duchem, skrywającym szokujący sekret. Twórczynią serialu, który ma już zamówienie na 10 odcinków, jest Liz Feldman ("2 Broke Girls"), a producentami Will Ferrell, Adam McKay i Christina Applegate. Zdjęcia rozpoczną się jesienią.

3. "South Park" wróci we wrześniu. Tej jesieni zobaczymy 22. sezon "South Park" - start 26 września. A wcześniej serial Comedy Central pojawi się na Comic-Conie, gdzie będzie m.in. escape room 'a la "South Park".

4. "Jess i chłopaki" wracają do FOX Comedy. Finałowy sezon startuje w niedzielę 15 lipca o godz. 22:00.

5. Diane Lane w pilocie "Y: The Last Man". Nominowana do Oscara aktorka dołączyła do obsady pilota "Y: The Last Man" telewizji FX. To adaptacja komiksu, opowiadającego o postapokaliptycznym świecie, w którym został tylko jeden facet. Diane Lane zagra rolę senator i zarazem matki głównego bohatera, Yoricka (Barry Keoghan, znany z "Dunkierki"). Ponadto w obsadzie znaleźli się: Imogen Poots ("Roadies"), Lashana Lynch ("Still Star-Crossed"), Juliana Canfield ("Succession") i Marin Ireland ("Sneaky Pete"). Scenarzystą i showrunnerem serialu, którego realizacja dochodzi do skutku po trzech latach, jest Michael Green ("Logan"). Pilotowy odcinek wyreżyseruje Melina Matsoukas ("Insecure").

6. Seriale "Das Boot" i "Mr. Mercedes" na kanale Epic Drama. Nowy miniserial historyczny telewizji Sky, "Das Boot" (na zdjęciu poniżej), pojawi się w Polsce na kanale Epic Drama. Zobaczymy w nim losy fikcyjnego okrętu podwodnego U-612 w drodze na misję bojową na terytorium wroga. Akcja dzieje się jesienią 1942 roku, a więc kilka miesięcy po wydarzeniach z filmu Wolfganga Petersena z 1981 roku. W obsadzie są m.in. Vicky Krieps, Lizzy Caplan, Tom Wlaschiha, Vincent Kartheiser, James D'Arcy i Thierry Frémont. Epic Drama pokaże także w naszym kraju 2. sezon serialu "Mr. Mercedes".

das-boot0567

REKLAMA