5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

"Pose" z zamówieniem na 2. sezon. "Gra o tron" bije rekord po wczorajszych nominacjach do Emmy. Sandra Oh z historyczną nominacją. A oprócz tego "Dom z papieru" i nie tylko.

1. "Pose" z zamówieniem na 2. sezon. Telewizja FX zamówiła 2. sezon serialu "Pose". Premiera w 2019 roku, liczby odcinków na razie nie znamy.

2. "Gra o tron" bije rekord po wczorajszych nominacjach do Emmy. Akademia Telewizyjna wczoraj ogłosiła nominacje do Emmy i "Gra o tron" zgarnęła najwięcej. 22 nominacje to tegoroczny rekord, ale nie jedyny, jaki pobił serial HBO. "Gra o tron" właśnie stała się serialem, który zdobył najwięcej nominacji do Emmy w historii telewizji - łącznie 128 (przy czym już nie "programem" - tutaj rządzi emitowane od blisko 50 lat "Saturday Night Live", które ma ponad 200 nominacji).

3. Sandra Oh z historyczną nominacją do Emmy. Sandra Oh, nominowana za rolę w "Obsesji Eve", jest pierwszą kobietą azjatyckiego pochodzenia, która dostała nominację w kategorii "Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym". Wcześniej była nominowana pięć razy za "Chirurgów", ale w kategorii drugoplanowej.

4. Amy Sherman-Palladino o 14 nominacjach dla "The Marvelous Mrs. Maisel". "Gilmore Girls" było ignorowane przez Akademię Telewizyjną, ale Amy Sherman-Palladino w końcu przekonała do siebie to szacowne grono. "The Marvelous Mrs. Maisel" ma 14 nominacji, a Michael Ausiello z tej okazji zrobił krótki wywiad z twórczynią serialu. Sherman-Palladino bardzo się cieszy i obiecuje, że na gali "zrobi taką scenę", ale przede wszystkim obecnie jest zajęta 2. sezonem. Wciąż ma nadzieję, że znajdzie w swoim nowym serialu jakąś rolę dla Lauren Graham (bo na powrót "Gilmore Girls" w tym momencie nie ma szans).

5. Netflix podpisał umowę na wyłączność z twórcą "Domu z papieru". Álex Pina wyprodukuje nowy sezon "Domu z papieru", a także inne projekty, jak np. kobiecy serial akcji, zatytułowany "Sky Rojo". Twórca "Domu z papieru" nie jest jedyną osobą, którą Netflix chce mieć na wyłączność. Podobną umowę podpisano z firmą Jasona Batemana, która będzie związana ze streamingowym gigantem wieloletnią umowę z zastrzeżeniem prawa pierwszeństwa dla Netfliksa.