Emmy 2018 – obejrzyjcie 5 czołówek, które dostały nominacje

"Altered Carbon" (Fot. Netflix)

0

Czołówka to ważna sprawa, bo może zachęcić albo zniechęcić do oglądania serialu, wprowadzając nas w jego klimat. Oto piątka, która w tym roku otrzymała nominacje do Emmy - od "GLOW" aż po "Westworld".

Czołówki to jedna z moich ulubionych kategorii Emmy - czasem jedyna, w której szansę mają świetne, ale niszowe seriale. To właśnie w tej kategorii Emmy wygrał nieodżałowany "Manhattan" i to za czołówkę swoją jedyną nominację otrzymało "Halt and Catch Fire", jeden z wielkich nieobecnych tegorocznych nominacji.

W tym roku konkurencja jest bardzo mocna, a nominacje zróżnicowane - od mrocznego "Alienisty" aż po neonowe "GLOW". Jest też charakterystyczny wąż z "Altered Carbon", przerażająca elegancja "Westworld" w drugiej odsłonie i dwa minimalistycznie pokazane światy z "Odpowiednika". Ta ostatnia czołówka przypomina nieco "Manhattan", nie tylko dlatego, że pojawia się w niej nazwisko Olivii Williams - i moim zdaniem ma spore szanse na wygraną.

Złośliwie chciałabym podkreślić jeszcze jedną rzecz: aż dwie poniższe czołówki należą do seriali netfliksowych i przez większość sezonu pokazywane są w skróconych wersjach. Wszystko dlatego, że Netflix uważa nas za bezmyślnych pożeraczy fast foodu, którzy oglądając odcinek serialu, nie są w stanie poświęcić minuty na małe dzieło sztuki, jakim często jest współczesna czołówka serialowa. I właśnie dlatego fantastycznie wprowadzający w klimat "GLOW" utwór "The Warrior" usłyszycie tylko dwa razy - w pilocie i 1. odcinku 2. sezonu.

Oto piątka tegorocznych nominowanych. Zwycięzcę poznamy już 8 września - The Creative Arts Emmy Awards rozdawane są wcześniej niż główne kategorie.

"Altered Carbon"

"Alienista"

"Odpowiednik"

"GLOW"

"Westworld"

REKLAMA