Joss Whedon wraca do telewizji! Twórca "Buffy" zrobi serial science fiction dla HBO

"Buffy: Postrach wampirów" (Fot. The WB)

"The Nevers" - tak będzie się nazywał serial Jossa Whedona o wiktoriańskich superbohaterkach, który zamówiło HBO. Twórca m.in. "Buffy" i "Firefly" wraca do telewizji po blisko 10 latach.

Jak doniósł "The Hollywood Reporter", HBO wygrało licytację m.in. z Netfliksem i zamówiło cały sezon "The Nevers" - serialu science fiction autorstwa Jossa Whedona. Opowie on o "grupie kobiet z czasów wiktoriańskich, odkrywających, że mają niezwykłe zdolności, nieustępliwych wrogów i misję, która może zmienić świat". Ten opis zdecydowanie pasuje do Whedona.

W końcu to twórca m.in. "Buffy: Postrachu wampirów" i "Firefly", który jednak już dość dawno nie pracował na stałe w telewizji. Ostatnim w stu procentach jego projektem było "Dollhouse" z 2009 roku, potem figurował jeszcze jako współtwórca "Agentów T.A.R.C.Z.Y.", ale przy tym jego udział był raczej symboliczny. W tym czasie poświęcał się bowiem filmowemu uniwersum Marvela, reżyserując dwie części "Avengers", a także kończąc konkurencyjną "Ligę Sprawiedliwości" po Zacku Snyderze.

"The Nevers" będzie zatem dla niego powrotem do korzeni, przy którym będzie miał mnóstwo pracy. Przy serialu ma pełnić funkcję showrunnera, producenta wykonawczego, reżysera i scenarzysty, co jednak go nie przeraża. Wręcz przeciwnie.

- Szczerze, nie mógłbym być bardziej podekscytowany. "The Nevers" to być może najbardziej ambitna historia, jaką kiedykolwiek stworzyłem i nie wyobrażam sobie lepszego domu dla niej od HBO (...) Zbyt długo minęło, odkąd stworzyłem całkiem nowy, fikcyjny świat, a HBO oferuje możliwości, doświadczenie, prestiż i pełną pasji współpracę. Mógłbym tak dalej, ale - mówię to z wdzięcznością - mam robotę do wykonania - powiedział Whedon.

Nowy projekt Whedona z pewnością dołączy do grona jednych z najbardziej wyczekiwanych seriali HBO, wśród których można wymienić chociażby "Demimonde" J.J. Abramsa czy "Watchmen" Damona Lindelofa. Na szczegóły w postaci liczby odcinków czy przybliżonej daty premiery musimy jeszcze poczekać.

REKLAMA