Nasz top 10: Najlepsze seriale czerwca 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Od świetnych marvelowskich dzieciaków, przez pełne emocji bale Ryana Murphy'ego i finał losów Patricka Melrose'a, aż po kiczowaty kobiecy wrestling w nowej odsłonie - podsumowujemy serialowy czerwiec.

10. "Cloak & Dagger" (nowość na liście)

"Cloak & Dagger" (Fot. Freeform)

"Cloak & Dagger" (Fot. Freeform)

W innym miesiącu młodzieżowa produkcja Marvela miałaby spore problemy, by załapać się do naszej dziesiątki, ale że czerwiec to w serialowym świecie już praktycznie wakacje, pasuje tu jak ulał. Zwłaszcza że wymagania stawiane przed letnim guilty pleasure spełnia z wyróżnieniem i jeszcze dodaje coś od siebie.

Historia dwójki nastolatków obdarzonych niezwykłymi mocami sprawdza się bowiem nie tylko jako niewymagająca rozrywka, ale też po prostu dobrze zrobiony i pomysłowy serial, który z biegiem czasu coraz mocniej wciąga. Twórcy zrobili dużo, by jak najbardziej urozmaicić nam seans, do standardowych wątków dopisując oryginalne rozwiązania, czego efektem jest historia unikająca klisz i dająca naprawdę sporo satysfakcji.

A to w zestawieniu z parą sympatycznych bohaterów (dobrze dobrani Olivia Holt i Aubrey Joseph), dużą porcją tajemnic i niezwykłości przeplatanych poważnymi motywami oraz nastoletnimi problemami stworzyło atrakcyjną mieszankę. Niepozbawioną wad, miejscami nieco przekombinowaną, a gdzie indziej znów zanadto uproszczoną, ale będącą kolejnym dowodem na to, że można do komiksowych ekranizacji podejść w świeży sposób. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA