Serialowi "Nędznicy" od BBC na pierwszych zdjęciach. W obsadzie Lily Collins, Dominic West i David Oyelowo

"Les Misérables" (Fot. BBC One)

0

Wkrótce na naszych ekranach zagoszczą nowi "Nędznicy". Obsada miniserialu BBC jest znakomita - zobaczcie, jak prezentują się pierwsze foty.

"Nędzników" Victora Hugo ekranizowano i wystawiano na tysiąc różnych sposobów, w tym także jako bardzo popularny musical. Telewizja BBC zrobi to od nowa i po swojemu - zapowiedziane w 2016 roku 6-odcinkowe "Les Misérables", które wkrótce będzie mieć premierę, nie będzie zawierać utworów z musicalu.

Scenarzysta Andrew Davies (brytyjskie "House of Cards", "Wojna i pokój") oparł się na materiale źródłowym i jest to świadoma decyzja. Zdaniem Daviesa musical nie obejmuje całości i przekazuje tę historię w sposób fragmentaryczny. Nowy miniserial ma być wierną adaptacją dzieła Hugo, a nie kolejną interpretacją tych fragmentów, które znamy na pamięć.

Jak wyszło, przekonamy się już niedługo. Na razie wypada zauważyć, że obsada jest znakomita. W serialu pojawią się m.in. Dominic West ("The Affair") jako Jean Valjean, Lily Collins ("The Last Tycoon") jako Fantine, David Oyelowo ("Selma") jako Javert, a także Olivia Colman ("Broadchurch) i Adeel Akhtar ("The Night Manager") jako państwo Thénardier. Reżyseruje Tom Shankland ("Ripper Street", "The Missing").

Daty premiery jeszcze nie znamy, ale wszystko wskazuje na to, że długo czekać nie będziemy. Pierwsze zdjęcia udostępniła telewizja PBS, która pokaże nowych "Nędzników" w USA.

les-miserables-david-oyelowo-javert

les-miserables-dominic-west-jean-valjean

les-miserables-lily-collins-fantine