Olivia Colman jako królowa Elżbieta – pierwsze zdjęcie z 3. sezonu "The Crown"

0

"The Crown" ma Olivię Colman i nie zawaha się jej użyć. Netflix wypuścił pierwsze zdjęcie królowej Elżbiety w nowej wersji, granej przez aktorkę z "Broadchurch".

3. sezon "The Crown" oznacza bardzo duże zmiany dla serialu, bo zobaczymy w nim same nowe twarze. Związane jest to z upływem czasu w opowiadanych w serialu wydarzeniach - pierwsze dwa sezony objęły blisko dwadzieścia lat historii Korony po II wojnie światowej, w nowym zobaczymy kolejną dekadę, aż do początku lat 70.

Claire Foy zostanie zastąpiona w główne roli przez Olivię Colman ("Broadchurch"), którą już możecie zobaczyć na pierwszym zdjęciu z serialu. Rolę Matta Smitha - czyli księcia Filipa - przejmie Tobias Menzies ("Outlander", "Terror"). Helena Bonham Carter będzie nową księżniczką Małgorzatą. Ben Daniels wcieli się w Antony'ego Armstronga-Jonesa, czyli jej męża, w 2. sezonie granego przez Matthew Goode'a. Ponadto do obsady dołączą m.in. Jason Watkins ("Being Human") jako premier Harold Wilson i Erin Doherty ("Z pamiętnika położnej") jako starsza księżniczka Anna, córka królowej Elżbiety i księcia Filipa.

Daty powrotu "The Crown" jeszcze nie znamy, ale wszystko wskazuje na to, że 3. sezon zobaczymy jeszcze w tym roku. A już we wrześniu serial ma szansę na kolejne nagrody Emmy - nominacji zdobył aż trzynaście, najwięcej ze wszystkich netfliksowych produkcji.