"Manhunt" wróci z 2. sezonem. O czym opowie nowa odsłona kryminalnej antologii?

"Manhunt: Unabomber" (Fot. Discovery)

Choć Discovery zrezygnowało z kontynuacji "Manhunt: Unabomber", serial jest bliski znalezienia nowego nabywcy, który chce zamówić dwa kolejne sezony. Co wiemy o pierwszym z nich?

Jak podaje portal Deadline, Lionsgate Television, czyli studio odpowiedzialne za "Manhunt" prowadzi zaawansowane rozmowy z Charter Communications (właściciel platformy Spectrum) na temat realizacji dwóch kolejnych sezonów serialu. Za projekt mieliby odpowiadać twórcy oryginału - John Goldwyn i Andrew Sodroski.

1. sezon serialu - opowiadający o polowaniu na Teda Kaczynskiego "Manhunt: Unabomber" - okazał się sporym sukcesem telewizji Discovery, zbierając do tego niezłe recenzje. Stacja porzuciła jednak projekt ze względu na zmianę strategii programowej, zmuszając Lionsgate do szukania mu nowego domu. Wszystko wskazuje na to, że się uda i tak jak pierwotnie planowano, serial będzie antologią true crime.

Według podanych przez Deadline informacji, pierwszy z nowych sezonów miałby się skupiać na Ericu Rudolphie, znanym jako Olympic Park Bomber. Był on odpowiedzialny za serię zamachów bombowych w południowych Stanach w latach 1996-98 (w tym atak podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie), które motywował swoimi homofobicznymi oraz antyaborcyjnymi przekonaniami.

Polowanie na Rudolpha trwało kilka lat, a początkowo nie był on nawet znany służbom i mediom, które na celownik wzięły ochroniarza z Atlanty, Richarda Jewella. Dopiero później odkryto tożsamość prawdziwego terrorysty, ale ten skutecznie wymykał się sprawiedliwości, długo figurując na liście najbardziej poszukiwanych przez FBI przestępców.

REKLAMA