Netflix zapowiedział 8 nowych seriali Shondy Rhimes. Jest romans, mroczna komedia, a nawet dokument

Shonda Rhimes w "Jimmy Kimmel Live" (Fot. ABC)

Po co jeden serial, skoro można mieć osiem? Shonda Rhimes nie próżnowała, odkąd podpisała kontrakt z Netfliksem. Poznajcie pierwsze szczegóły nowych produkcji twórczyni "Chirurgów".

Niecały rok temu Shonda Rhimes związała się z Netfliksem kontraktem, na mocy którego miała tworzyć seriale dla tej platformy. I od razu ostro zabrała się do pracy nad nowym Shondalandem, bo w tym momencie w przygotowaniu jest aż osiem produkcji, nad którymi czuwa twórczyni m.in. "Chirurgów" i "Skandalu". W specjalnym oświadczeniu zostały podane pierwsze informacje na ich temat - niektóre brzmią zdecydowanie jak dzieło Shondy Rhimes, inne wręcz przeciwnie. Tytuły są wstępne i mogą ulec zmianie.

Niezatytułowany serial Shondy Rhimes

O tym serialu już pisaliśmy. Będzie to historia oparta na artykule "How Anna Delvey Tricked New York's Party People" Jessiki Pressler, który ukazał się w "New York Magazine". Opowie o młodej kobiecie, która wkręciła się do kręgów nowojorskiej socjety i oszustwem wyłudziła ogromne pieniądze.

Niezatytułowany serial o Bridgertonach

Adaptacja serii bestesellerowych romansów Julii Quinn opowiadających o rodzinie Bridgertonów. Będzie to inteligentna i feministyczna historia osadzona w Anglii z początków XIX wieku, odsłaniająca pełne blasków, bogactwa, seksu, bólu, radości, a niekiedy też samotności życie kobiet i mężczyzn z londyńskiej wyższej sfery. Showrunnerem serialu będzie Chris Van Dusen ("Skandal").

"The Warmth of Other Suns"

Serial oparty na powieści Isabel Wilkerson pod tym samym tytułem i opowiadający rozciągniętą na kilka dekad historię Afroamerykanów uciekających z południowych stanów USA w poszukiwaniu lepszego życia. Akcja będzie się rozgrywać w latach 1916-1970 i prześledzi losy ludzi, których do migracji na północ i zachód zmusiły wprowadzające segregację rasową prawa Jima Crowa. Za adaptację odpowiada aktorka, pisarka i performerka Anna Deavere Smith.

"Pico & Sepulveda"

Historia osadzona w latach 40. XIX wieku na surrealistycznym i zmysłowym tle Kalifornii - wówczas należącej do Meksyku. Serial przedstawi schyłek idyllicznej epoki, gdy prawa do krainy zaczęli sobie rościć Amerykanie, sprowadzając do jej granic brutalną wojnę. Twórczynią będzie Janet Leahy ("Mad Men").

"Reset: My Fight for Inclusion and Lasting Change"

Ekranizacja biografii Ellen Pao - amerykańskiej inwestorki i aktywistki, która zasłynęła m.in. procesem o dyskryminację ze względu na płeć, jaki wytoczyła swojemu byłemu pracodawcy. Sprawa odbiła się szerokim echem, zapoczątkowała wnikliwe prześwietlenie medialnego świata, wstrząsnęła męskim światkiem w Dolinie Krzemowej i poprzedziła ruch Time's Up.

"The Residence"

Ekranizacja książki non-fiction "The Residence: Inside the Private World of the White House" autorstwa Kate Andersen Brower. Opowiada ona o życiu w Białym Domu z punktu widzenia zatrudnionego tam personelu.

"Sunshine Scouts"

Mroczna komedia o grupie rozwydrzonych nastolatek, które przebywają na obozie, gdy dochodzi do apokaliptycznej katastrofy. Przetrwawszy, muszą stawić czoła skutkom zagłady i zachować resztki człowieczeństwa w zgodzie z harcerskim kodeksem. Serial będzie miał półgodzinne odcinki, a jego twórczynią będzie aktorka i scenarzystka Jill Alexander.

"Hot Chocolate Nutcracker"

Dokument zaglądający za kulisy powstawania nowej wersji baletowego "Dziadka do orzechów" w wykonaniu Akademii Tańca Debbie Allen. To uwspółcześnione przedstawienie, mieszające różne taneczne tradycje i obsadę w zróżnicowanym wieku, zdobyło szerokie uznanie i ugruntowało pozycję Debbie Allen w świecie tańca. Reżyserem, producentem i autorem zdjęć będzie Oliver Bokelberg ("Skandal").

REKLAMA