12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Riverdale" (Fot. CW)

Zwiastun 3. sezonu "Riverdale" i Penelope Ann Miller w ważnej roli. Sam Winchester liderem w 14. sezonie "Supernatural". Zapowiedź serialu "Origin" od YouTube. A poza tym "Mayans MC", "Lore" i inne seriale.

1. Zwiastun 3. sezonu "Riverdale" i Penelope Ann Miller w obsadzie. Na Comic-Conie w San Diego pokazany został zwiastun 3. sezonu "Riverdale", w którym możemy zobaczyć wydarzenia po małym przeskoku czasowym. Archie jest już na wolności i mówi, że po najgorszym lecie chce mieć normalny weekend ze Świętem Pracy (pierwszy weekend września). I wszystko wygląda prawie normalnie - tyle że na końcu pojawia się nowa tajemnica.

O panelu "Riverdale" na Comic-Conie będziemy jeszcze pisać, a tymczasem donosimy, że niezależnie od ewentualnego przeskoku czasowego zobaczymy też, jak Archie broni się w sądzie. W serialu pojawi się Penelope Ann Miller ("American Crime") jako Ms. Wright, prokurator w procesie Archie'ego, która spróbuje z niego zrobić młodego socjopatę.

2. Sam Winchester liderem w 14. sezonie "Supernatural". Na Comic-Conie pojawiła się ekipa "Supernatural", która ujawniła, że pod nieobecność Deana Sam przejmie rolę lidera, co będzie dla niego dość nowe. Poza tym spodziewajcie się powrotu Jody Mills i innych osób z "Wayward Sisters". Czeka nas też w tym sezonie 300. odcinek "Supernatural", który wyreżyseruje producent wykonawczy Robert Singer. To będzie 13. odcinek sezonu i możemy spodziewać się, że będzie podnosił na duchu, a jednocześnie nie zabraknie w nim morderstwa.

3. Zwiastun 17. sezonu "Family Guya". Na Comic-Conie pokazano nowy zwiastun "Family Guya" i ujawniono, że w 17. sezonie gościnnie pojawią się m.in. Mandy Moore, Patrick Stewart, Kyrie Irving, Johnny Weir, Tara Lipinski, Sarah Paulson i Sam Elliot. Już wcześniej pojawiła się informacja, że w tym sezonie usłyszymy Bryana Cranstona i Niecy Nash - wcielą się oni w Berta i Sheilę, małżeństwo, które przejmie browar, gdzie pracuje Peter.

4. Zwiastun 2. sezonu horroru "Lore". Przerażająca antologia powróci tej jesieni z nowym showrunnerem, Seanem Crouchem ("Egzorcysta").

5. Boris Kodjoe w obsadzie 2. sezonu "Station 19". Aktor znany z "Code Black" i "The Last Man on Earth" dostał powracającą rolę nowego strażaka z tajemniczą przeszłością.

6. Czemu ekipa "Legends of Tomorrow" nie weźmie udziału w crossoverze? "Legends of Tomorrow" nie będzie częścią tegorocznego crossovera Arrowverse, bo okazało się to za trudne pod względem logistycznym. Jak wyjaśniła Caity Lotz w rozmowie z TVLine, serial poszedł w takim kierunku, że już nie do końca pasuje do reszty Arrowverse. Poza tym ustalenie harmonogramów tak, żeby wszystkim pasowało, jest w tym momencie szaleństwem, a postacie za wiele na takich crossoverach nie zyskują, bo jest ich za dużo. Każdy pojawia się tylko na chwilę i ekipa "Legends of Tomorrow" stwierdziła, że w tym roku nie ma to sensu. Aczkolwiek oczywiście wszyscy chętnie by spotkali Batwoman.

7. Zwiastun serialu "Origin" od YouTube. Na Comic-Conie został zaprezentowany zwiastun serialu "Origin", który pojawi się na YouTube Premium. To produkcja science fiction, która będzie miksować różne gatunki: będzie japońska mafia, niemieckie noir, historia miłosna w wirtualnej rzeczywistości. Trochę będzie to przypominać "Lost", trochę "Obcego", trochę film "Inwazja łowców ciał". W serialu poznamy grupkę nieznajomych, która utknęła razem na statku kosmicznym i musi ze sobą współpracować, żeby przetrwać. Główne role grają Tom Felton i Natalia Tena, oboje znani z filmów o Harrym Potterze.

8. Ile będzie "Synów Anarchii" w "Mayans MC"? Kurt Sutter powiedział na Comic-Conie, że na razie w "Mayans MC" nie zobaczymy wątków zaczerpniętych bezpośrednio z "Synów Anarchii", ale świat Synów był duży, więc w przyszłości wszystko jest możliwe.

9. Jennifer Westfeldt i Victoria Justice w serialu platformy Facebook Watch. Jennifer Westfeldt ("Younger") i Victoria Justice ("Victorious") pojawią się w "Queen America", serialu Facebook Watch o konkursach piękności, w którym gra także Catherine Zeta-Jones.

10. Zwiastun finału serialu "Pora na przygodę!". Na Comic-Conie podano informację, że animowany serial Cartoon Network kończy się 3 września. Zaprezentowano zwiastun finału, a także klip, który możecie zobaczyć tutaj.

11. Zwiastun finału "Nashville". Serial o muzykach country kończy się 26 lipca, czyli w najbliższy czwartek.

12. Plakat "Orville" na 2. sezon. Serial wraca 30 grudnia.

orville578

REKLAMA