"Rojst" startuje jeszcze w wakacje. Zobaczcie zwiastun mrocznego kryminału ShowMaksa o PRL-u

"Rojst" (Fot. ShowMax)

0

Za niecały miesiąc na ShowMaksie pojawi się polska produkcja, która ma szansę dorównać brytyjskim kryminałom od BBC. Zobaczcie pierwszą zapowiedź serialu "Rojst".

"Rojst" to nowa produkcja oryginalna platformy ShowMax - serial kryminalny, osadzony w Polsce z lat 80., gdzieś pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. Rzecz się dzieje w małym miasteczku w południowo-zachodniej części kraju, gdzie dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa - ginie młoda prostytutka i miejscowy działacz komunistyczny. W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków.

Naszymi detektywami i zarazem przewodnikami po serialowym świecie są nie policjanci, a dziennikarze lokalnej gazety: doświadczony, nieco zgorzkniały Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) i młody, pełen zapału Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego, który rozpoczyna własne śledztwo, próbując udowodnić sobie i światu, że nie wszystko, co w życiu osiągnął, załatwił mu tata. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego nie sposób się wydostać.

Oprócz wymienionego duetu w serialu grają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Reżyserem i współautorem scenariusza serialu, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

"Rojst" to od początku do końca duże zaskoczenie - ShowMax zamówił projekt po cichu i poinformował media o jego realizacji dopiero w maju, przysyłając od razu kilka zdjęć. Pierwsze dwa odcinki pokazano nam już kilka tygodni temu (i możemy potwierdzić, że są naprawdę dobre), a dziś ujawniono datę premiery.

Pełnego trailera na razie nie ma, ale wypuszczono teaser, który znakomicie wprowadza w klimat serialu. Zaznaczcie sobie w kalendarzach 19 sierpnia - tego dnia zadebiutuje kolejny już polski serial, który jest wart uwagi.