"Escape at Dannemora" - światowa premiera miniserialu w reżyserii Bena Stillera w październiku

"Escape at Dannemora" (Fot. Showtime)

Oparty na prawdziwych wydarzeniach miniserial Showtime zostanie pokazany na targach Mipcom w Cannes. W rolach głównych Benicio Del Toro, Paul Dano i Patricia Arquette.

"Escape at Dannemora" to 8-odcinkowy miniserial, który opowie autentyczną historię ucieczki dwóch morderców - Richarda Matta i Davida Sweata - z pilnie strzeżonego więzienia w stanie Nowy Jork. Dwójka skazańców wydostała się z ośrodka w czerwcu 2015 roku, by potem przez niemal trzy tygodnie skutecznie uciekać przed zakrojoną na szeroką skalę obławą.

W głównych rolach w serialu wystąpią Benicio Del Toro (Matt) i Paul Dano (Sweat), a towarzyszyć im będą m.in. Patricia Arquette (jako Joyce Mitchell - pracowniczka więzienia, która miała romans z obydwoma więźniami i pomogła im w ucieczce), a także Bonnie Hunt i Michael Imperioli. Twórcami serialu są Brett Johnson i Michael Tolkin ("Ray Donovan"), a reżyserem całości Ben Stiller.

Światowa premiera miniserialu odbędzie się w październiku podczas medialnych targów Mipcom w Cannes. Stacja Showtime ma pokazać "Escape at Dannemora" jeszcze w tym roku. Poniżej pierwsze zdjęcia z serialu, opublikowane przez "Entertainment Weekly".

Escape At Dannemora

Escape At Dannemora

Escape At Dannemora

Escape At Dannemora

REKLAMA