To nie "Plotkara", to nowy serial Netfliksa. Zobaczcie zdjęcia z "Élite" - młodzieżowej nowości z Hiszpanii

"Szkoła dla elity" (Fot. Netflix)

0

Szkoła dla młodzieży z wyższych sfer, trójka biedniejszych dzieciaków i morderstwo. Netflix przedstawia "Élite" - hiszpański serial, który prawdopodobnie wkręci nie tylko nastolatków.

Netflix w tym roku szaleje z nowymi produkcjami z całego świata. "Élite" to drugi po "Telefonistkach" hiszpański projekt platformy ("Domu z papieru" nie liczymy, bo Netflix przejął go od hiszpańskiej telewizji), który ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Jego akcja będzie się dziać w Las Encinas, najbardziej elitarnej szkole w Hiszpanii. To miejsce, gdzie uczy się młodzież z wyższych sfer. Kiedy decyzją lokalnych władz trafia tam trójka dzieciaków z klasy robotniczej, których szkoła została zniszczona przez trzęsienie ziemi, dochodzi do tragedii.

Zajadły konflikt między tymi, którzy mają wszystko, a tymi, którzy nie mają nic do stracenia, doprowadza do morderstwa. Kto ma krew na rękach? Czy za zabójstwo odpowiada jeden z nowych dzieciaków? Czy może coś innego, co kryje się głęboko pod powierzchnią? - czytamy w oficjalnym opisie serialu.

W serialu grają aktorzy znani z "Domu z papieru": María Pedraza, Miguel Herrán i Jaime Lorente, u których boku pojawią się Itzan Escamilla ("Telefonistki"), Miguel Bernardeau ("Ola de Crímenes"), Arón Piper ("15 Years and One Day"), Ester Expósito ("Estoy Vivo"), Mina El Hammani ("El Príncipe – dzielnica zła"), Álvaro Rico ("Velvet Collection") i debiutujący Omar Ayuso. W "Élite" wystąpi także jedna z najpopularniejszych obecnie aktorek i piosenkarek w Meksyku - Danna Paola.

Twórcami serialu są hiszpańscy scenarzyści Carlos Montera ("Física o química", "Krawcowa z Madrytu") i Darío Madrona ("Geneza", "Los Protegidos"). Reżyserują Ramón Salazar ("Trzy metry nad niebem") i Dani de la Orden ("El Mejor Verano de mi vida"). 1. sezon będzie liczyć 8 odcinków, które mają pojawić się w tym roku.

elite01

elite02

elite03

elite04

elite05