O czym będzie 15. sezon "Chirurgów"? Showrunnerka zdradza motyw przewodni

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

Zdjęcia do 15. sezonu "Chirurgów" już ruszają, a producentka Krista Vernoff mówi, jak serial się zmieni i jaki ton będzie dominował tym razem.

Nad Grey Sloan Memorial w tym sezonie zaświeci słońce. Showrunnerka serialu "Chirurdzy" Krista Vernoff, zapytana przez TVLine o to, jaki sezon przed nami, odpowiedziała krótko: to będzie sezon miłości. I dodała, że powinniśmy spodziewać się "więcej radości, więcej światła i więcej humoru".

Zapowiedzią lżejszego i bardziej skupionego na romansach sezonu był już majowy finał ze ślubem Alexa i Jo (i bez żadnej katastrofy). Michael Ausiello z TVLine rozmawiał podczas Comic-Conu w San Diego z odtwórczynią roli Jo, Camillą Luddington, która powiedziała, że akcja nowego sezonu zacznie się zaraz po wydarzeniach z finału poprzedniej serii.

Nie będzie dużego przeskoku czasowego, ale możemy mieć nadzieję na większe zmiany w życiu Jo, która w tym roku będzie szukać odpowiedniej dla siebie specjalizacji.

Produkcja 15. sezonu ruszyła w poniedziałek w Seattle i jak zdradziła Luddington, na początku jest sporo scen poza szpitalem. Ekipę serialu można teraz spotkać na ulicach miasta (co dla nich samych jest nowym doświadczeniem), ale potem oczywiście będzie powrót do szpitalnej rzeczywistości.

Jakie są oczekiwania obsady przed nowym sezonem? "Mam nadzieję, że Jo w jakimś momencie tego sezonu dowie się, kim jest jej rodzina. To ostatnia tajemnica, jaka stoi za tą postacią - ona nie ma żadnych informacji na ten temat. Ja osobiście chciałabym się tego dowiedzieć w tym sezonie" - powiedziała aktorka.

Luddington liczy też na jakiś wątek romansowy dla Meredith, która co prawda jest silną kobietą i niekoniecznie potrzebuje faceta, ale... dobrze się ją ogląda w romantycznych scenach. Może byłaby szansa na powrót postaci granej przez Scotta Speedmana, z którym Ellen Pompeo miała świetną chemię? Tak czy siak Camilla Luddington bardzo by chciała zobaczyć w tym sezonie seksowną Meredith, a nam wypada się tylko pod tym podpisać.

15. sezon "Chirurgów" startuje w USA w czwartek 27 września. Starsze sezony możecie u nas oglądać na kanale FOX.