13 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

"Better Call Saul" z zamówieniem na 5. sezon. Zwiastun 2. sezonu "Castlevanii". Komedia science fiction z Robbie'em Amellem na Amazonie. A oprócz tego nowe seriale Nicole Kidman, Jasona Segela i nie tylko.

1. "Better Call Saul" z zamówieniem na 5. sezon. Na tydzień przed premierą 4. sezonu AMC już zamówiło 5. sezon "Better Call Saul".

2. "Fear the Walking Dead" z 5. sezonem. Zamówienie na 5. sezon dostało także "Fear the Walking Dead".

3. "Sneaky Pete" z zamówieniem na 3. sezon. Amazon zamówił 3. sezon serialu "Sneaky Pete". Zdjęcia ruszają w przyszłym tygodniu w Los Angeles. Produkcję przeniesiono z Nowego Jorku do Kalifornii, po tym jak ten stan obiecał Amazonowi ulgi podatkowe w wysokości 9,2 mln dolarów. Serial ma nowego showrunnera, którym został Blake Masters.

4. Zwiastun 2. sezonu "Castlevanii". Premiera nowych odcinków 26 października.

5. Roberta Colindrez w obsadzie serialu "Vida". Aktorka znana z "I Love Dick" dostała stałą rolę w serialu telewizji Starz. Zagra nową barmankę w rodzinnym barze.

6. Rhona Mitra czarnym charakterem w "Supergirl". Aktorka znana z "The Last Ship" dostała rolę Mercy Graves w 4. sezonie "Supergirl". Do obsady dołączył także Robert Baker ("The Originals"), który zagra Otisa - brata Mercy i zarazem jej prawą rękę.

7. Komedia science fiction z Robbie'em Amellem na Amazonie. Amazon zamówił 10-odcinkową komedię Grega Danielsa i Howarda Kleina ("The Office"), zatytułowaną "Upload". Akcja będzie dziać się w 2033 roku, w świecie, w którym ludzie mogą być uploadowani do wirtualnego "życia po śmierci", jakie tylko sobie wybiorą. Romantyczka Nora pracuje w biurze obsługi klienta jednego z takich wirtualnych światów. Kiedy imprezowicz o imieniu Nathan ma wypadek samochodowy, jego dziewczyna uploaduje go do świata Nory. Główne role grają Robbie Amell ("Flash") i Andy Allo ("Pitch Perfect 3").

8. Teaser 2. sezon "Iron Fista". Serial wraca 7 września, a w teaserze Danny pojawia się w znanej z komiksu masce.

9. Kathryn Newton w nowym serialu Netfliksa. Aktorka znana m.in. z "Wielkich kłamstewek" zagra jedną z głównych ról w serialu Netfliksa, którego twórcą jest Christopher Keyser ("Party of Five"). Serial opowie o grupce młodzieży, która musi przeżyć sama, bo pewnego razu okazuje się, że wszyscy dorośli z ich miasteczka zniknęli. Serial nie ma na razie tytułu, ale ma zamówienie na 10 odcinków. Producentem jest także Marc Webb ("Crazy Ex-Girlfriend").

10. Amazon zamawia horror "Them". "Them" to antologia Leny Waithe ("Master of None") i scenarzysty Little Marvina, która na dzień dobry otrzymała zamówienie na dwa sezony od Amazona. 1. sezon, zatytułowany "Them: Covenant", będzie osadzony w 1953 roku i opowie historię czarnoskórej rodziny, która przeprowadza się z Karoliny Północnej do "białej" dzielnicy Los Angeles. Ich nowy dom, położony w idyllicznej okolicy, staje się miejscem starcia sił zła - prawdziwych i nadprzyrodzonych.

11. Amazon zamawia serial produkowany przez Nicole Kidman. Zamówienie od Amazona dostał także serial "The Expatriates", oparty na książce Janice Y.K. Lee, w Polsce wydanej pod tytułem "Emigrantki". Bohaterkami jest grupka kobiet mieszkających w Hongkongu. Scenariusz pisze Alice Bell, producentką jest Nicole Kidman.

12. Jason Segel tworzy serial dla AMC. Aktor znany z sitcomu "Jak poznałem waszą matkę" tworzy serialową antologię "Dispatches From Elsewhere", w której także zagra jedną z głównych ról. Serial opowie o grupce zwykłych ludzi, którzy natykają się na tajemnicę w swoim codziennym życiu. Producentami są także Garrett Basch ("The Night Of"), Scott Rudin i Eli Bush ("The Newsroom").

13. "The Little Drummer Girl" w listopadzie w USA. Telewizja AMC ogłosiła, że w listopadzie będzie mieć premierę "The Little Drummer Girl", nowy serial na podstawie książki Johna le Carré. Nie ma jeszcze brytyjskiej daty premiery, ale prawdopodobnie w BBC serial zostanie wyemitowany wcześniej.

REKLAMA