Riz Ahmed z "Długiej nocy" zmienił się nie do poznania. Zobaczcie, jak mu jest w blondzie

Długa noc (Fot. HBO)

0

Od "Długiej nocy" zaczęła się wielka kariera aktorska Riza Ahmeda, która przyniosła mu nagrodę Emmy i zaprowadziła go na wielki ekran. Dziś już nie przypomina swojego bohatera z serialu HBO.

Gdy latem 2016 roku Riz Ahmed pojawił się w serialu "Długa noc", miał na koncie sporo ról w filmach i serialach, ale żadnej naprawdę znanej. Za występ w produkcji HBO otrzymał nagrodę Emmy - jako pierwszy aktor azjatyckiego pochodzenia. Zagrał także u boku Leny Dunham w 6. sezonie serialu "Dziewczyny".

Przede wszystkim jednak coraz mocniejsza jest jego pozycja w branży filmowej. Wkrótce po "Długiej nocy" publika oglądała go na wielkim ekranie w filmie "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". We wrześniu do kin trafi film "The Sisters Brothers", w którym Ahmed gra u boku takich gwiazd, jak Jake Gyllenhaal, John C. Reilly i Joaquin Phoenix. Z kolei w październiku dawny Bambi z "Długiej nocy" pojawi się w marvelowskim "Venomie" (w tytułowej roli Tom Hardy).

W ostatnich dniach filmowe dokonania Ahmeda zostały chwilowo zepchnięte na dalszy plan, a wszystko za sprawą zmiany fryzury. Nie oszukujmy się, show biznes jest okrutny i rządzi nim wygląd, dlatego też blond włosy, które aktor zaprezentował na Comic-Conie w San Diego, na chwilę przyćmiły jego osiągnięcia.

"Nie-do-poznania" - tak najkrócej można podsumować metamorfozę Riza. Aktor nie tłumaczył się ze swojego nowego wyglądu, robią to za niego internauci, którzy węszą jakąś nową rolę.