12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Finałowy sezon "Ostatniego okrętu" z datą premiery. HBO zamawia młodzieżowy serial "Euphoria". FOX planuje prequel "24 godzin". A oprócz tego "Rozczarowani", "Deutschland 86", nowy serial twórcy "Domu z papieru" i nie tylko.

1. FOX planuje prequel "24 godzin". Twórcy "24 godzin", Howard Gordon, Joel Surnow i Bob Cochran, pracują nad kolejnym serialem, który byłby częścią słynnej franczyzy. Deadline donosi, że bohaterem prawdopodobnie będzie młody Jack Bauer.

2. Finałowy sezon "Ostatniego okrętu" z datą premiery. "Ostatni okręt" powraca 9 września po raz piąty i zarazem ostatni. Amerykańskie TNT wypuściło krótką zapowiedź. Polskiej daty premiery na razie nie ma.

3. HBO zamawia młodzieżowy serial "Euphoria". Oparty na izraelskim formacie serial "Euphoria" dostał zamówienie na 10 odcinków. Główną bohaterką jest Rue (w tej roli wokalistka Zendaya), uzależniona od narkotyków 17-latka, która opowiada historię o seksie, tożsamości, traumie, social mediach, miłości i przyjaźni. W serialu grają także Maude Apatow ("Dziewczyny"), Brian "Astro" Bradley ("Red Band Society"), Eric Dane ("Ostatni okręt") i Sydney Sweeney ("Opowieść podręcznej"). "Euphorię" pisze Sam Levinson, autor scenariusza do filmu "Arcyoszust" o Bernie'em Madoffie. Wśród producentów znajduje się także Drake.

4. Claire Foy mówi, że nie dostała wyrównania płacy za "The Crown". Grająca rolę królowej Elżbiety aktorka miała otrzymać 250 tys. dolarów w ramach wyrównania płacy - ale nic takiego nie miało miejsca. Claire Foy twierdzi, że w ogóle jej tego nie zaproponowano i że ta informacja od początku była nieprawdziwa.

5. "Deutschland 86" z premierą w październiku. 10-odcinkowy sequel "Deutchland 83" zadebiutuje w Niemczech na Amazonie 19 października.

6. Zapowiedź 5. odcinka "Ostrych przedmiotów". A nim obchody miejscowego święta - Calhoun Day.

7. Timothy Hutton dołącza do ShondaLandu. Timothy Hutton ("American Crime") dostał stałą rolę w serialu "How to Get Away with Murder". Szczegóły nie zostały ujawnione.

8. Jessica Raine w spin-offie "The Missing". Jessica Raine ("Patrick Melrose") dołączyła do obsady serialu "Baptiste".

9. Nowy serial Netfliksa od twórców "The Crown" i "Domu z papieru". Netflix zamówił serial "​White Lines", który napisze A​lex Pina (​"Dom z papieru​"), a wyprodukują m.in. ​Andy Harries i Sharon Hughff. To kryminalna historia osadzona na Ibizie. Po 20 latach od tajemniczego zaginięcia sławnego manchesterskiego DJ-a na Ibizie odnajduje się jego ciało. Siostra mężczyzny wraca na hiszpańską wyspę, żeby dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało. W czasie śledztwa, w świecie imprez, wielkich jachtów, kłamstw i ludzi żyjących na krawędzi, kobieta będzie musiała zmierzyć się z ciemną stroną swojej osobowości.

10. Diane Guerrero w nowym serialu DC. Diane Guerrero ("Orange Is the New Black") dostała rolę Crazy Jane w "Doom Patrol", nowym serialu DC Universe.

11. Amerykańscy polityce w premierze 5. sezonu "Madam Secretary". W premierze nowej serii "Madam Secretary" pojawi się aż czwórka amerykańskich sekretarzy stanu, bo do Elizabeth McCord (Téa Leoni) dołączą Madeleine Albright, Hillary Clinton i Colin Powell.

12. Netflix przedstawia bohaterów kreskówki "Rozczarowani". Trójce głównych bohaterów głosów użyczają Abbi Jacobson, Nat Faxon i Eric Andre.

REKLAMA