Jest pierwsza zapowiedź 4. sezonu "Outlander". Jakie przygody czekają Jamie'ego i Claire za oceanem?

Na planie 4. sezonu "Outlander" (Fot. Starz)

0

Telewizja Starz wypuściła pełen atrakcji teaser 4. sezonu serialu "Outlander". Nowy kontynent, nowy dom, nowe przygody i niebezpieczeństwa - to wszystko czeka nas jesienią.

"Outlander" powróci późną jesienią i jak już pewnie wiecie, 4. sezon będzie adaptacją książki "Jesienne werble" Diany Gabaldon. Zgodnie z materiałem źródłowym, Jamie i Claire Fraserowie zaczną nowe życie w XVIII-wiecznej Ameryce.

Kolonialna Ameryka, choć zbudowana w Szkocji, ma wyglądać bardzo autentycznie. Będą Indianie i osadnicy - pojawiło się nawet zdjęcie statystów z Kanady, którzy wcielą się członków plemion Czirokezów i Mohawków, zamieszkujących terytorium Karoliny Północnej. To właśnie tam dzieje się akcja 4. sezonu "Outlander".

Co poza tym? Pierwszy teaser zapowiada nowy start dla Fraserów, a także kolejne niebezpieczeństwa, ekscytujące przygody i oczywiście sceny miłosne. Interesujący jest zwłaszcza ten moment, kiedy Claire znajduje ludzką czaszkę z plombą w zębie. "Co jeśli to było ostrzeżenie z przyszłości?" - pyta chwilę później.

Pojawiają się nowi bohaterowie, przede wszystkim ciotka Jocasta (Maria Doyle Kennedy z "Orphan Black"), krewna Jamie'ego, która zna go od dziecka, niewolnik o imieniu Ulysses (Colin McFarlane z "Mrocznego rycerza"), a także przedstawiciele jednego z indiańskich plemion.

4. sezon "Outlander" będzie liczyć 13 odcinków. Dokładnej daty premiery jeszcze nie ma, ale wiemy, że serial wraca w listopadzie.