Detektyw i jego uzależnienie. "Mr. Mercedes" - pełny zwiastun 2. sezonu

"Mr. Mercedes" (Fot. Audience)

0

Czy znajdujący się na krawędzi życia i śmierci morderca wciąż może być groźny? Tak uważa detektyw Bill Hodges, a sądząc po zwiastunie 2. sezonu serialu "Mr. Mercedes", może mieć rację.

"Mr. Mercedes" to serial kryminalny będący ekranizacją powieściowej trylogii Stephena Kinga o emerytowanym detektywie Billu Hodgesie (Brendan Gleeson). Po tym, jak w 1. sezonie główny bohater zdołał po długiej pogoni dopaść psychopatycznego mordercę, Brady'ego Hartsfielda (Harry Treadaway), wydawało się, że wreszcie będzie mógł odetchnąć. Nic z tych rzeczy.

Jak pokazuje zwiastun 2. sezonu, obsesja Hodgesa na punkcie przestępcy bynajmniej się nie skończyła, choć ten od roku znajduje się w stanie wegetatywnym w szpitalu. Gdy w ośrodku zaczyna dochodzić do dziwnych wypadków z udziałem osób, które miały bezpośredni kontakt z Bradym, detektyw zaczyna przypuszczać, że ten musi być w nie jakoś zaangażowany. Rzut oka na zapowiedź wyjaśnia, że się nie pomylił.

Wygląda więc na to, że czeka nas powtórka z morderczej zabawy w kotka i myszkę pomiędzy Hodgesem a Bradym, tylko w nieco bardziej odlotowym wydaniu. Poza głównymi bohaterami w 2. sezonie zobaczymy ponownie Holly Gibney (Justine Lupe), Jerome'a Robinsona (Jharrel Jerome), Petera Dixona (Scott Lawrence), Lou Linklatter (Breeda Wool), Donnę Hodges (Nancy Travis) i Idę Silver (Holland Taylor). Ponadto do obsady dołączą Jack Huston jako doktor Felix Babineau, Tessa Ferrer jako jego żona Cora i Maximiliano Hernandez jako asystent prokuratora Antonio Montez.

Premiera 2. sezonu w USA 22 sierpnia, w Polsce serial ma pokazywać stacja Epic Drama.