"The Walking Dead" odda hołd Rickowi w 9. sezonie. A co czeka serial w przyszłości?

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

0

O tym, że Andrew Lincoln opuści serial po 9. sezonie, wiedzą już wszyscy. Co jednak czeka jego bohatera? I czy w "The Walking Dead" w ogóle istnieje życie po Ricku Grimesie?

Wiemy już oficjalnie, że 9. sezon "The Walking Dead" będzie ostatnim, w którym zobaczymy Andrew Lincolna. Znamy także powody takiej decyzji aktora, który po niemal dekadzie spędzonej przy pracy nad serialem, chce po prostu wrócić do domu i rodziny. Nic jednak nie wiadomo na temat sposobu, w jaki twórcy zamierzają się pożegnać ze swoim najsłynniejszym bohaterem, poza zapewnieniami, że będzie on wyjątkowy.

Wiele wskazuje na to, że można w nie wierzyć, a nas naprawdę czeka coś specjalnego. Tak przynajmniej wynika ze słów nowej showrunnerki "The Walking Dead", Angeli Kang, która powiedziała "Entertainment Weekly", że celem na 9. sezon było oddanie hołdu Rickowi Grimesowi - bohaterowi, który wprowadził nas do serialu.

- Widzowie pokochali Ricka Grimesa i jego podróż. To człowiek, który szukał swojej rodziny, znalazł ją i stracił wielu jej członków, ale wciąż walczył. Myślę, że to ma duże znaczenie dla ludzi. I dlatego chcieliśmy pożegnać go z szacunkiem i we wspaniały sposób. Takie mieliśmy wyzwanie na ten sezon - powiedziała Angela Kang.

Szczegółów oczywiście nikt nam nie zdradzi, ale można się domyślać, że pożegnanie Ricka nastąpi z wielką pompą i powinno być to coś, co zapamiętamy na długo. Pytanie brzmi, co dalej? W końcu na nim serial się nie kończy.

- To nigdy nie była historia o tylko tym jednym człowieku. Zaczęła się od niego, ale zawsze była opowieścią o ludziach, którzy się wzajemnie wspierali i pomagali sobie w przetrwaniu oraz zachowaniu człowieczeństwa. Będziemy kontynuować tę historię - powiedziała showrunnerka "The Walking Dead".

Jak serial poradzi sobie bez bohatera, z którym od samego początku najmocniej się kojarzył, dopiero zobaczymy. Z pewnością przed twórcami niełatwe zadanie, ale biorąc pod uwagę spadającą ostatnimi czasy coraz bardziej oglądalność "The Walking Dead", może to być idealny moment na poważne zmiany w produkcji. Oby były to zmiany na lepsze.

Premiera 9. sezonu "The Walking Dead" odbędzie się 8 października o godz. 22:00 na kanale FOX Polska.