10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Suits" (Fot. USA Network)

0

Kolejny pomysł na reboot "24 godzin". Powstaje japońska wersja "Suits". W Waszyngtonie otwierają bar w stylu "Ricka i Morty'ego". A oprócz tego "Jack Ryan", "Simpsonowie" i nie tylko.

1. Kolejny pomysł na reboot "24 godzin". Możliwe, że "24 godziny" jednak nie wrócą w formie prequela z młodym Jackiem Bauerem. Twórcy co prawda nadal są przywiązani do tego konceptu, ale zastanawiają się także nad innym pomysłem: żeby przenieść "24 godziny" z pierwszej linii frontu walki z terroryzmem do świata prawników. "Musimy szukać takich dziedzin, gdzie stawki są wysokie i liczy się czas" - wyjaśnił Gary Newman, CEO telewizji FOX, podczas TCA Press Tour. Nowe "24 godziny" w tej wersji byłyby więc thrillerem prawniczym, w którym prawnicy mieliby 24 godziny np. na uratowanie kogoś przed niesłusznym skazaniem. W tym momencie nie wiadomo, czy jest szansa na pojawienie się Kiefera Sutherlanda w nowym serialu.

2. Powstaje japońska wersja "Suits". Japończycy będą mieć własnych prawników w garniturach. Fuji TV tworzy swoją wersję "Suits", w której pojawią się Yuji Oda ("Tokyo Love Story") jako Shogo Kai (Harvey Specter) i Yuto Nakajima (wokalista Hey! Say! JUMP) jako Daisuke Suzuki (Mike Ross).

3. Kelsey Grammer o potencjalnym powrocie "Frasiera". "Chcemy się upewnić, że to będzie świetny serial. Jeśli nie zobaczymy prezentacji, która będzie trafem w dziesiątkę, to prawdopodobnie do powrotu nie dojdzie" - powiedział dawny odtwórca roli Frasiera o potencjalnej nowej wersji serialu. Obecnie powrót kultowego sitcomu jest na etapie spotkań ze scenarzystami i planowaniu podstawowych założeń.

4. "Simpsonowie" jeszcze długo będą w FOX-ie. Przejęcie 21st Century Fox przez Disneya nie wpłynie na "Simpsonów". Dana Walden z FOX-a zapewniła, że stacja nie planuje kończyć kultowej kreskówki w dającej się przewidzieć przyszłości.

5. "Proven Innocent", czyli co gdyby Amanda Knox została prawniczką. Tak podsumowano na TCA Press Tour nowy serial prawniczy FOX-a. Główną bohaterka "Proven Innocent" będzie Madeline Scott (Rachelle Lefevre), prawniczka, która prowadzi kancelarię ratującą osoby niesłusznie skazane. Ją samą spotkało to, kiedy miała 18 lat - i niektórzy do dziś są przekonani, że jest morderczynią.

6. Michael Kelly w 2. sezonie "Jacka Ryana". Aktor znany z "House of Cards" dostał stałą rolę w serialu Amazona. Zagra agenta CIA, który będzie współpracować z tytułowym bohaterem i jego szefem Jimem Greerem (Wendell Pierce z "The Wire").

7. Amazon rezygnuje z pokazywania publice pilotów. Amazon nie będzie już prezentować pilotów do oceny przed publiczność i na tej podstawie zamawiać seriali. Platforma z tego systemu rezygnuje m.in. dlatego, że to bardzo wydłużało produkcję nowych seriali.

8. Peyton Alex Smith w stałej obsadzie "Legacies". Aktor znany z "The Quad" wcieli się w wilkołaka o imieniu Rafael w nowym spin-offie wampirzych seriali CW.

9. Kaitlin Olson i Leah Remini będą małżeństwem w nowym pilocie FOX-a. Kaitlin Olson dostała rolę żony Leah Remini w pilocie sitcomu FOX-a, który tworzy ekipa "It's Always Sunny in Philadelphia".

10. Bar w stylu "Ricka i Morty'ego" w Waszyngtonie. Jeśli w przyszłym tygodniu będziecie przypadkiem w Waszyngtonie, koniecznie zajrzyjcie do tymczasowego baru w stylu "Ricka i Morty'ego".