"Fargo" oficjalnie wraca z 4. sezonem. Kto zagra główną rolę i kiedy będzie premiera?

"Fargo" (Fot. FX)

Telewizja FX podała pierwsze szczegóły z 4. sezonu "Fargo". Znamy czas i miejsce akcji, a także nazwisko odtwórcy głównej roli. Jest też pierwszy opis, zapowiadający mafijną wojnę.

Podczas panelu na TCA Press Tour telewizja FX poinformowała, że "Fargo" ma już oficjalnie zamówienie na 4. sezon. Podano także, że odtwórcą głównej roli będzie Chris Rock - który zapewnił w oświadczeniu, że jest wielkim fanem "Fargo" - zaś akcja toczyć się będzie w latach 50. w Kansas City, w stanie Missouri. Produkcja ruszy w 2019 roku, a poprowadzi ją oczywiście Noah Hawley, twórca serialu.

I to nadal nie koniec dobrych wieści, bo telewizja FX wypuściła także oficjalny opis 4. sezonu "Fargo", który wygląda jakby pisał go osobiście Hawley i zapowiada poplątaną historię z dwiema rodzinami przestępczymi w roli głównej. Jedna będzie włoska, a druga afroamerykańska, z Chrisem Rockiem jako bossem.

W 1950 roku, pod koniec dwóch wielkich fal amerykańskich migracji - Europejczyków z południowych krajów, jak Włochy, którzy przybyli do USA na przełomie wieków i zamieszkali w północnych miasta, jak Nowy Jork czy Chicago, oraz Afroamerykanów, którzy opuścili Południe, uciekając przed prawami Jima Crowa i przeprowadzili się do tych samych miast - mogliście zobaczyć starcie outsiderów, walczących o swoją część American dream.

W Kansas City w stanie Missouri dwa syndykaty kryminalne osiągnęły niełatwy pokój. Jedna włoska, druga afroamerykańska. Razem kontrolują alternatywną gospodarkę - tę opierającą się na wyzysku, łapówkach i narkotykach. To także jest historia Ameryki. Aby scementować pokój, szefowie rodzin wymienili swoich najstarszych synów.

Chris Rock gra głowę jednej z rodzin, człowieka, który - aby dobrze prosperować - oddał najstarszego chłopca swojemu wrogowi i w zamian musi wychowywać syna swojego wroga. Pokój nie jest łatwy, ale przynosi zyski. A potem boss mafii z Kansas City idzie do szpitala na rutynową operację i umiera. I wszystko się zmienia.

To historia o imigracji i asymilacji, i rzeczach, które robimy dla pieniędzy. I jak zawsze, to historia o w zasadzie przyzwoitych ludziach, którzy pakują się w coś, co ich przerasta. Wiecie, "Fargo".

4. sezon "Fargo" będziemy oglądać w 2020 roku, a tymczasem ręka w górę, kto się stęsknił za śniegiem, czarnym humorem i gawędziarskim stylem Noah Hawleya.

REKLAMA