Twórcy "Lost" przepraszają Evangeline Lilly za częściowo rozbierane sceny, które musiała nakręcić

"Lost" (Fot. ABC)

Evangeline Lilly, czyli serialowa Kate z "Lost", opowiedziała w tym tygodniu o przykrych doświadczeniach, jakie miała na planie serialu. Teraz twórcy kultowej produkcji ją przepraszają.

Evangeline Lilly udzieliła w tym tygodniu wywiadu autorom podcastu The Lost Boys, w którym opowiedziała o nieprzyjemnych doświadczeniach na planie "Lost". Dla Lilly to była pierwsza tak duża rola i nie była wtedy w stanie powiedzieć "nie", kiedy w scenariuszu 3. sezonu pojawiła się częściowo rozbierana scena z udziałem jej bohaterki, Kate Austen.

Aktorka po latach wspomina, że została wtedy praktycznie przyparta do muru. "Czułam, że nie mam wyboru. Byłam zawstydzona i rozdygotana, a gdy skończyliśmy, rozpłakałam się. Zaraz potem musiałam natomiast kręcić kolejną mocną scenę" - opowiadała Lilly. Co więcej, przykre doświadczenie powtórzyło się w kolejnym sezonie i dopiero wtedy aktorka powiedziała, że to koniec - nigdy więcej nie rozbierze się w tym serialu.

Twórcy serialu - J.J. Abrams, Damon Lindelof, Jack Bender i Carlton Cuse - zareagowali oświadczeniem, które ukazało się na łamach Entertainment Tonight. Przepraszają w nim aktorkę za to, co się wtedy wydarzyło.

- W odpowiedzi na komentarze Evie w mediach próbowaliśmy natychmiast skontaktować się z nią i głęboko ją przeprosić za doświadczenia z planu "Lost", które opisała. Nie udało nam się jeszcze do niej dotrzeć, ale wciąż głęboko i szczerze ją przepraszamy. Żadna osoba nie powinna czuć, że nie jest bezpieczna w pracy. Kropka - powiedzieli producenci.

Od czasu, kiedy te sytuacje miały miejsce, minęło ponad 10 lat. Evangeline Lilly, którą teraz możecie oglądać w filmie "Ant-Man i Osa", mówi, że nauczyła się już unikać takich sytuacji i po prostu omija scenariusze, gdzie pojawia się nagość. W czasie pierwszych sezonów "Lost" jej pozycja zawodowa była jednak zupełnie inna.

REKLAMA