Emma Stone, Jonah Hill i surrealistyczny "Wariat" – zobaczcie pełny zwiastun nowego serialu Netfliksa

"Maniac" (Fot. Netflix)

Co tu jest prawdą, a co nie? Jakie pułapki czyhają na nas w naszych własnych głowach? "Wariat" zaprasza na odjechaną podróż po zakamarkach ludzkich umysłów z Emmą Stone i Jonah Hillem.

"Wariat" to jedna z najgłośniejszych tegorocznych nowości Netfliksa. Oparta na norweskim formacie z 2014 roku psychodeliczna czarna komedia opowie historię dwojga nieznajomych, których połączył nie do końca udany test leków. W głównych rolach zobaczymy Emmę Stone i Jonah Hilla, a u ich boku zagrają m.in. Sally Field ("Brothers and Sisters"), Justin Theroux ("The Leftovers"), Jemima Kirke ("Girls"), Julia Garner ("Ozark") i Sonoya Mizuno ("Ex Machina").

Więcej zdradza szczegółowy opis, który dostaliśmy od streamingowego giganta:

Osadzony w świecie podobnym do naszego, w czasach całkiem przypominających nasze, "Wariat" opowiada historię Annie Landsberg (Emma Stone) i Owena Milgrima (Jonah Hill), dwojga nieznajomych, którzy biorą udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym – każde z innego powodu. Annie, rozczarowana swoim bezcelowym życiem, zadręcza się swoją nieudaną relacją z matką i siostrą; Owen, piąty z kolei syn bogatego przedsiębiorcy z Nowego Jorku, całe życie zmaga się z niepotwierdzoną diagnozą schizofrenii.

Życie obojga nie potoczyło się zbyt pomyślnie, cała nadzieja w nowej radykalnej terapii lekami. Jej twórca, doktor James K. Mantleray (Justin Theroux), twierdzi, że jest w stanie wyleczyć każdy aspekt ludzkiego umysłu - od choroby psychicznej po złamane serce. Dwójka bohaterów udaje się, wraz z innymi nieznajomymi, do siedziby Neberdine Pharmaceutical and Biotech na trzydniowy test leków, który, według zapewnień, ma na zawsze wyleczyć wszystkie bolączki pacjentów, nie powodując żadnych efektów ubocznych. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem.

Twórcą serialu "Wariat" jest Patrick Somervile ("Pozostawieni"), a reżyserem Cary Fukunaga ("Detektyw"). Premiera 10-odcinkowego sezonu zaplanowana jest na 21 września.

maniackey

REKLAMA