Pierwszy teaser "American Horror Story: Apocalypse" już się pojawił. O czym będzie ten sezon?

"American Horror Story: Apokalipsa" (Fot. FX)

Drodzy państwo, przed wami apokalipsa w wydaniu Ryana Murphy'ego. W pierwszym teaserze 8. sezonu "American Horror Story" są koszmarne dzieci, maski przeciwgazowe i inne zwiastuny końca świata.

"American Horror Story" wraca tej jesieni po raz ósmy i tym razem zobaczymy coś w stylu crossoveru sezonów pierwszego i trzeciego - "Murder House" i "Coven". Jak dowiedzieliśmy się podczas TCA Press Tour, akcja "Apocalypse" osadzona jest 18 miesięcy w przyszłości. "Wszystko zaczyna się od końca świata - i wtedy zaczyna się nasz świat" - powiedziała producentka Alexis Martin Woodall.

Na dalsze szczegóły wciąż czekamy, ale znamy obsadę. Przede wszystkim wrócić ma Jessica Lange w roli Constance z "Murder House". Będzie też Sarah Paulson, która wcieli się w aż trzy postacie: Billie Dean z "Murder House", Cordelię z "Coven" i jeszcze trzecią bohaterkę o imieniu Venerable. Będzie też Kathy Bates jako Ms. Meade, Leslie Grossman jako Coco St. Pierre Vanderbilt, Billie Lourd jako Mallory, Adina Porter jako Dinah Stevens oraz Emma Roberts jako Madison Montgomery, która podobno ma być jeszcze wredniejsza.

Nie zdradzono, czy wróci Taissa Farmiga - producentka powiedziała podczas panelu tylko tyle, że Ryan Murphy "zaprosił wszystkie wiedźmy z powrotem". Nie wiemy też, czy wrócą Harmonowie z "Murder House" - wiemy za to, że Cody Fern ("Zabójstwo Versace: American Crime Story") zagra dorosłą wersję Michaela Langdona, dziecka z 1. sezonu. Poza tym w 8. sezonie "American Horror Story" pojawią się Evan Peters, Billy Eichner, Cheyenne Jackson, Joan Collins z "Dynastii" (jako babcia postaci Petersa), a gościnnie Jeffrey Bowyer-Chapman ("UnReal") i Kyle Allen ("The Path").

"American Horror Story: Apocalypse" startuje 12 września, a tymczasem trzy, dwa, jeden... zgadywanie, o co w tym chodzi, czas zacząć!

REKLAMA