10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Homeland" (Fot. Showtime)

Koniec "Homeland" po 8. sezonie. Dłuższy sezon "Shameless" niż zwykle. "Ray Donovan" wraca w październiku - zobaczcie zwiastun. A oprócz tego "Crazy Ex-Girlfriend", "Supernatural" i nie tylko.

1. Koniec "Homeland" po 8. sezonie. Szef telewizji Showtime David Nevins oficjalnie potwierdził, że 8. sezon "Homeland" będzie ostatni. Jak zapewnił, serial nie został skasowany i dostanie odpowiednie zakończenie od twórców. Premiery możemy spodziewać się prawie za rok - w czerwcu 2019 roku.

2. Dłuższy sezon "Shameless" niż zwykle. Showtime potwierdził, że 9. sezon "Shameless" będzie liczyć 14 odcinków zamiast tradycyjnych 12. Sezon będzie podzielony na dwie części: pierwsze 7 odcinków zostanie pokazanych pomiędzy 9 września i 21 października, a premiera drugiej części będzie miała miejsce 20 stycznia 2019.

3. Skylar Astin w finałowym sezonie "Crazy Ex-Girlfriend". Skylar Astin z "Pitch Perfect" przejmie rolę Grega, byłego chłopaka Rebeki, w którego wcielał się przez dwa sezony Santino Fontana.

4. Szef telewizji CW o potencjalnym spin-offie "Supernatural". Mark Pedowitz z telewizji CW powiedział, że jeśli twórcy "Supernatural" będą chcieli robić kolejny spin-off, niewątpliwie zostaną wysłuchani. Ale jego zdaniem istnieje możliwość, że serial nigdy nie będzie mieć żadnego spin-offu.

5. "Ray Donovan" wraca w październiku - zobaczcie zwiastun. 6. sezon serialu telewizji Showtime startuje 28 października.

6. Ile jeszcze będzie sezonów "Shameless" i "Raya Donovana"? Mimo że "Shameless" zaczyna wkrótce 9. sezon, wciąż jest jednym z najchętniej oglądanych seriali amerykańskich kablówek. Szefowie telewizji Showtime powiedzieli podczas TCA Press Tour, że na razie nie planują kończyć serialu i że jak dla nich Gallagherowie mogą być na wizji jeszcze przez lata. Zwłaszcza że to taka grupka bohaterów, którzy zmieniają się i dorastają. Podobnie jest z "Rayem Donovanem" - przeprowadzka do Nowego Jorku to dla serialu i dla głównego bohatera nowy start, a nie początek końca.

7. Czy będzie sequel "The L Word"? W telewizji Showtime ma powstać nowe "The L Word", ale jej szefowie na razie nie powiedzieli niczego nowego w tej kwestii. "Jest teraz wiele powrotów po latach. Ciężko pracujemy, żeby się nie powtarzać. Jeśli powstanie serial, który będzie miał coś nowego do powiedzenia, chętnie go zamówimy" - oznajmił Gary Levine, dyrektor programowy Showtime.

8. Nowa Mandy w "Last Man Standing". Molly McCook ("The Ranch") przejęła rolę córki Tima Allena, z kolei Jet Jurgensmeyer ("Black-ish") będzie grać jego wnuka, Boyda.

9. Czy będzie 3. sezon "I'm Dying Up Here"? Szefowie Showtime powiedzieli podczas TCA Press Tour, że jeszcze nie ma decyzji w tej sprawie.

10. Zapowiedź 6. odcinka "Ostrych przedmiotów". Przed nami jeszcze dwa odcinki i finał, a tymczasem zobaczcie, co będzie w najbliższy poniedziałek. "Ostre przedmioty" możecie oglądać w HBO GO.

REKLAMA