Piloty, cz. 1: Jakie seriale zamawia ABC?

Ogromna większość pilotów już została zamówiona, więc czas na podsumowania. W najbliższych dniach będziemy przedstawiać nowości, którym dają szansę amerykańskie stacje TV.

Zaczynamy od telewizji ABC, która zamówiła już całe mnóstwo – bo aż 25 - pilotów. Kolejność alfabetyczna.

"666 Park": Serial oparty na książkach Gabrielli Pierce, który ma się rozgrywać w stary apartamentowcu w Nowym Jorku. Nie będzie to jednak zwykły budynek – para zarządców, która się do niego wprowadzi, od razu zacznie doświadczać paranormalnych wydarzeń.

"Americana": Dramat opowiadający o legendarnym projektancie mody, jego rodzinie i niebezpiecznym życiu, które prowadzi. Autorem jest Michael Seitzman, a producentami Mark Gordon i Nicholas Pepper.

"American Judy": Serial komediowy z Judi Greer. Główną bohaterką jest kobieta, która po wyjściu za mąż przeprowadza się na przedmieścia. Nie dość że sam ten świat jest jej obcy, to jeszcze musi sobie radzić z teściową, byłą żoną i dziećmi swojego nowego małżonka.

"Beauty and the Beast": W tym sezonie zamówione zostały dwie wersje "Pięknej i Bestii" – jedna przez ABC, druga przez CW. Serial ma być wersją fantasy słynnej baśni, która będzie dziać się w niebezpiecznym świecie. ABC planuje, że w przyszłości będzie go emitować razem z "Once Upon a Time".

"Counter Culture": Komedia Stephanie Weir o trójce sióstr z Teksasu, które razem prowadzą rodzinną knajpę, ale niestety nie zawsze potrafią się ze sobą dogadać.

"Devious Maids": Nowy projekt Marca Cherry'ego, twórcy "Desperate Housewives". Tym razem będzie to typowa soap opera, oparta na meksykańskiej telenoweli "Ellas son… la alegria del hogar" o pięciu służących, których uporządkowane życie burzy się po tym jak przypadkiem wpadają w kryminalną aferę. W wersji Cherry'ego będą to cztery latynoskie pokojówki, pracujące w Beverly Hills. Reszta prawdopodobnie bez zmian.

"Ex-Comm": Dramat science fiction, którego tytuł najprawdopodobniej jeszcze zostanie zmieniony. Opowiada o tajnej jednostce Ex-Comm, składającej się z najlepszych umysłów Ameryki, którzy zajmują się teoriami spiskowymi i ochroną kraju przed tym, co się za nimi kryje. Tworzą go ludzie, którzy naprawdę znają się na rzeczy: Jon Favreau ("Iron Man"), Roberto Orci ("Star Trek", "Fringe"), Seth Green ("Robot Chicken") i Michael Dougherty ("X-Men 2", "Superman: Powrót").

"Gilded Lilys": Nowa produkcja Shondy Rhimes, która ma opowiadać o pierwszym prawdziwym luksusowym hotelu, powstałym w Nowym Jorku w 1895. Wtedy też ma się rozpocząć akcja serialu. Wiadomo już, że w "Gilded Lilys" wystąpią Madeleine Zima, Sarah Bolger i Blythe Danner. W serialu mamy zobaczyć epicką historię miłosną, złośliwą rywalizację i skandaliczny sekret – a wszystko to w pięknej oprawie. Reżyserią pilota zajmie się Brian Kirk.

"Gotham": Pilot autorstwa Michaela Greena, który ma opowiadać o policjantce, która w czasie pracy odkrywa magiczny świat istniejący w środku Nowego Jorku.

"How to Live With Your Parents For the Rest of Your Life": Komedia, w której główną rolę zagra Sarah Chalke. Jej postać ma być samotną matką, która wraz ze swoją córką wprowadza się z powrotem do rodziców, bo nie potrafi sobie poradzić sama.

"Last Resort": Thriller, którego akcja ma miejsce w świecie przyszłości. Głównymi bohaterami są członkowie załogi amerykańskiej łodzi podwodnej, która nie wykonuje rozkazu wystrzelenia rakiet, a potem musi uciekać. W trakcie ucieczki ogłaszają się najmniejszym krajem świata, który na dodatek znajduje się w posiadaniu broni jądrowej. Główne role zagrają Andre Braugher i Daniel Lissing.

"Malibu Country": Nowy serial komediowy z Rebą McEntire w roli głównej. Bohaterką będzie kobieta, która rozwodzi się z mężem, gwiazdorem rocka, który ją zdradził. Wyprowadza się z dziećmi do domu w Malibu, gdzie stara się odbudować własną karierę i ułożyć życie na nowo.

Mistresses": Pilot od K.J. Steinberg, twórczyni "The Nine" i współtwórczyni "Gossip Girl". Ma to być opowieść o czterech kobietach, które prowadzą skandalizujące życie miłosne.

"Nashville": Pilot od Callie Khouri, zdobywczyni Oscara za scenariusz "Thelmy & Louise". Opowiada o dwóch gwiazdach muzycznych z Nashville – jednej zaczynającej, a drugiej kończącej karierę.

"Only Fools & Horses": Amerykański remake brytyjskiej komedii o dwóch braciach, którzy sprzedają trefne towary, głęboko wierząc, że dzięki temu zostaną bogaci.

"Penoza": Serial autorstwa Melissy Rosenberg (od "Zmierzchu"), który będzie adaptacją holenderskiej produkcji pod tym samym tytułem. Główną bohaterką jest Carmen, wdowa po gangsterze, która musi sobie radzić w świecie męża po jego śmierci. Kobieta, która do tej pory była tylko żoną i matką, musi podejmować trudne decyzje, żeby chronić rodzinę. Jak łatwo się domyślić, coraz częściej będzie ona przekraczać granice zła.

"Prairie Dogs": Komedia od Jackie i Jeffa Filgo, twórców "Różowych lat 70.". Opowiadać ma o Neilu, pracowniku korporacji, któremu nie podoba się własne życie. Kiedy jego tożsamość zostaje skradziona, a on odkrywa że złodziej jest dużo lepszą wersją jego, zabiera się za wprowadzanie zmian w swoim życiu.

"Scruples": Serial Tony'ego Krantza i Natalie Portman opowiadać ma o bogatej projektantce mody i jej świecie, pełnym seksu, zdrady i skandali. Jest to pierwszy serial, którego producentką będzie Natalie Portman.

"White Van Man": Komedia, która powstanie na podstawie brytyjskiego serialu pod tym samym tytułem. Głównym bohaterem jest mężczyzna, który przejmuje interes swojego ojca – i zostaje panem złotą rączką.

"Zero Hour": Opowieść o zwykłym facecie, który przypadkiem zostaje wciągnięty w niesamowitą historię konspiracyjną. Autorem jest Paul Scheuring, twórca "Prison Break".

Niezatytułowany pilot Adama Sztykiela: Scenarzysta komedii "Zanim odejdą wody" robi serial oparty na własnych przeżyciach – a dokładniej na związku na odległość, w którym kiedyś tkwił. Ma to być komedia o grupce młodych mężczyzn, którzy przeprowadzili się do nowego miasta. Jeden z nich decyduje się pozostać w związku ze swoją dotychczasową dziewczyną, mimo że mieszka ona daleko.

Niezatytułowany pilot Dana Fogelmana: Komedia o zwykłej amerykańskiej rodzinie, która wprowadza się do nowego mieszkania i okazuje się, że wszyscy pozostali mieszkańcy budynku są kosmitami.

Niezatytułowany pilot Kari Lizer: Komedia, która przez wiele lat pracowała w dużej korporacji i nagle została zwolniona. Bezrobotna musi zająć się domem i dwójką nastoletnich dzieci.

Niezatytułowany pilot Ellen DeGeneres i Portii de Rossi: O komedię od Ellen walczyły różne stacje, aż w końcu wygrała go NBC. Teraz jednak z niego zrezygnowała, a serial przejęła telewizja ABC. Serial ma opowiadać o dwóch wojujących ze sobą siostrach. Główną rolę zagra Portia de Rossi, Ellen będzie jedną z producentek wykonawczych.

Niezatytułowany pilot Mandy Moore: Komedia o młodym małżeństwie Annie (Mandy Moore) i Benie, którzy prowadzą popularną knajpę w rodzinnym mieście Annie. Reżyserem będzie Shawn Levy.

REKLAMA