W "Legacies" będą wampirze sprawy tygodnia? Twórczyni spin-offu "The Originals" ma zaskakujący plan

"Legacies" (Fot. CW)

0

"Legacies" jako spin-off "Pamiętników wampirów" i "The Originals" będzie stanowić spójną część wampirzej serii, jednak od poprzedników będzie różnić się istotną rzeczą. Czy to dobry pomysł?

Julie Plec, producentka i twórczyni "Legacies" i całej wampirzej serii, podczas TCA Press Tour zdradziła, że format serialu zdecydowanie będzie odbiegać od tego znanego nam z "Pamiętników wampirów" i "The Originals". Co miała na myśli?

Owszem, "Legacies", podobnie jak poprzednie produkcje TVDU (The Vampire Diaries Universe), będzie mieć postać głównego łotra, który będzie stopniowo wprowadzany do fabuły, ale pojawi się także coś, czego nigdy wcześniej nie testowano w wampirzym cyklu. Mianowicie - serial będzie mieć format monster of the week.

Potwory tygodnia nie będą co prawda pojawiać się w każdym odcinku (będą "nie zawsze, ale często" według słów samej Plec), ale element proceduralny ma być w "Legacies" widoczny. Choć sama producentka unika określenia "procedural", tak właśnie wypada to nazwać.

Danielle Rose Russell, wcielająca się w Hope, zapatruje się na nową formę serialu w optymistyczny sposób:

- To jest coś o czym mówimy z ogromną ekscytacją. To spowoduje, że serial będzie różnić się od innych i uczyni go dobrym!

Dodajmy, że elementy proceduralne w produkcjach CW, jak "Supernatural", "iZombie" czy seriale z Arrowverse, z pewnością nie przeszkodziły im w odniesieniu sukcesu. W ten sposób łatwiej się włączyć w oglądanie w dowolnym momencie, co ma znaczenie w przypadku seriali z telewizji ogólnodostępnej. Pytanie, czy taki format będzie pasować do wampirzego świata.

Tego dowiemy się już 25 października, kiedy to startuje "Legacies".

 • Hazel

  "To spowoduje, że serial będzie różnić się od innych" LOL

  • Chyba miała na myśli, że od innych wampirzych. Wampir tygodnia to bądź co bądź novum :D

 • ROB-i

  W moim "slowniku" slowo "procedural" nie istnieje ...,a jak juz sie gdzies czai to dla wlasnego bezpieczenstwa wybieram "inny uklad sloneczny".

 • Shakuahi

  Mogłoby to być spoko, muszą jakoś odświeżyć formułę, w końcu nie zrobią trzeciego serialu o tym samym, ale Hope w the Originals nie zdobyła mojego serca (no chyba, że w drugiej połowie ostatniego sezonu coś się zmieniło, oglądałam tylko pierwszą) i nie czuję najmniejszej ochoty by oglądać serial, w którym miałaby grać główną postać. No chyba, że zmienią aktorkę i pomysł na postać.

  • Hazel

   Szkoda tracić czas. Ostatni odcinek nie ma sensu, a po śmierci Hayley w ogóle przestało mi się chcieć oglądać serial. Ale Plec tak właśnie pisze seriale, ubić postać po to, żeby inny wątek się rozwinął.