"Escape at Dannemora" - zwiastun opartego na faktach serialu w gwiazdorskiej obsadzie

"Escape at Dannemora" (Fot. Showtime)

Benicio Del Toro, Paul Dano i Patricia Arquette w obsadzie, a do tego nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa historia. Zobaczcie zwiastun "Escape at Dannemora".

"Nie zrobiłam nic złego" - mówi Joyce 'Tilly' Mitchell (zmieniona nie do poznania Patricia Arquette) w zwiastunie "Escape at Dannemora", nowego serialu stacji Showtime. Ta 51-letnia krawcowa pracująca w Clinton Correctional Facility - pilnie strzeżonym więzieniu w stanie Nowy Jork - znalazła się w centrum uwagi, gdy w 2015 roku pomogła w ucieczce stamtąd dwójce więźniów, z którymi wcześniej przez kilka miesięcy miała romans.

Zbiegami byli skazani mordercy, Richard Matt (Benicio Del Toro) i David Sweat (Paul Dano), którzy po skutecznej uciecze jeszcze przez kilka tygodni wymykali się zakrojonej na szeroką skalę obławie. O wszystkim tym opowie 8-odcinkowa "Escape at Dannemora", której pierwszy zwiastun skupia się w znacznym stopniu na Mitchell, pytając, dlaczego zwykła żona i matka uwikłała się w relację z dwoma kryminalistami.

Twórcami serialu są Brett Johnson i Michael Tolkin ("Ray Donovan"), a reżyserem całości Ben Stiller. W obsadzie oprócz wymienionej trójki znajdują się również Bonnie Hunt, Eric Lange, David Morse i Michael Imperioli.

Premiera w Showtime 18 listopada.

REKLAMA