Nadciągają polscy szpiedzy. "Nielegalni" - nowa zapowiedź serialu Canal+

"Nielegalni" (Fot. Canal+)

0

"Nielegalni" - serialowa adaptacja szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego z Grzegorzem Damięckim w roli głównej pojawi się w Canal+ już tej jesieni. Zobaczcie nowy teaser.

"Nielegalni" opowiedzą historię Konrada Wolskiego, szefa elitarnej komórki polskiego wywiadu, który przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Sprawy szybko się skomplikują, a my wraz z bohaterami trafimy również do Warszawy, Sztokholmu i Mińska, gdzie zobaczymy, jak osobiste porachunki, zadawnione rany i polityczne ambicje splatają się ze sobą w ramach szpiegowskiej intrygi.

Serial będzie liczył 10 odcinków, jego scenarzystami są Maciej Kubicki, Bartosz Staszczyszyn i Dorota Jankojć-Poddębniak, a reżyserami Leszek Dawid i Jan P. Matuszyński. Vincent V. Severski, autor powieściowej tetralogii, na motywach której oparto "Nielegalnych", pełni przy nim funkcję konsultanta.

Oprócz Damięckiego w obsadzie znajdują się Sylwia Juszczak ("Odwróceni"), Filip Pławiak ("Czerwony pająk"), Agnieszka Grochowska ("Obce niebo"), Adam Woronowicz ("Pakt"), Tomasz Schuchardt ("Cicha noc"), Ireneusz Czop ("Pokłosie"), Jan Frycz ("Baby blues"), Arkadiusz Detmer ("Symetria"), Andrzej Seweryn ("Ostatnia rodzina"), Synnøve Macody Lund ("The Girl in the Spider's Web"), Sergey Frolov i Fatima Gorbenko.

Premiera w Canal+ jest zaplanowana na jesień tego roku, a poniżej możecie obejrzeć kolejny teaser, w którym zobaczycie polskich agentów wywiadu w akcji.