8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

David Schwimmer w serialu "Will & Grace". Ekipa "Brooklyn 9-9" chce zrobić odcinek o #MeToo. Nowe twarze w obsadzie "The Man in the High Castle". A oprócz tego "Flash", "The Innocents" i zmiany w transmisji Oscarów.

1. David Schwimmer w serialu "Will & Grace". David Schwimmer pojawi się w pięciu odcinkach 10. sezonu "Will & Grace" w roli nowej miłości Grace. Gościnnie w tym sezonie zagrają także Alec Baldwin, Mary McCormack i Chelsea Handler.

2. Ekipa "Brooklyn 9-9" chce zrobić odcinek o #MeToo. "Ja to nazywam latem wolności. W tym chodzi o wolność i o to, że można opowiedzieć swoją historię. To, że czułem się bezpiecznie i miałem przyjaciół i rodzinę w B99, sprawiło, że mogłem powiedzieć moją prawdę i nadal mieć pracę. To sprawiło różnicę" - powiedział podczas panelu na TCA Press Tour Terry Crews, zapytany o ujawnienie sprawy molestowania przed agenta. Według Crewsa to dopiero początek - nadchodzi nowy dzień, w którym świat będzie bezpieczniejszy, także dla jego żony, syna i córki.

Współtwórca "Brooklyn 9-9" Dan Goor dodał, że chciałby zrobić odcinek o #MeToo, ale to chwilę potrwa, bo takie odcinki pisze się trudniej i dłużej. Zapytany o to, jak serial się zmieni, po tym jak NBC zamówiło 13-odcinkowy nowy sezon, zażartował, że B99 będzie teraz "zabawniejsze, bardziej szczere, będą lepsze gwiazdy gościnne, więcej wszystkiego, a do tego będzie dłuższe, krótsze i szybsze". A całkiem serio dodał, że wiele się nie zmieni - w FOX-ie było dużo swobody twórczej i w NBC na razie jest tak samo.

3. "Queen Sugar" z zamówieniem na 4. sezon. Telewizja OWN zamówiła 4. sezon "Queen Sugar". Produkcję będzie prowadzić nowy showrunner Anthony Sparks, który do tej pory był scenarzystą serialu.

4. Oscary dodają kategorię "Popularny film". Gala Oscarów ma z roku na rok coraz słabszą oglądalność i postanowiono coś z tym zrobić. Od przyszłego roku transmisja będzie krótsza, bo ma się mieścić w trzech godzinach (co oznacza, że część nagród będzie wręczana "poza ekranem", w czasie przerw na reklamę). Poza tym dodano kategorię "Popularny film".

5. Nowy zwiastun młodzieżowego serialu "The Innocents". Premiera 24 sierpnia na Netfliksie.

6. Nowe twarze w obsadzie "The Man in the High Castle". Frances Turner ("The Gifted") dostała stałą rolę w serialu Amazona, z kolei Clé Bennett ("Homeland") i Rich Ting ("NCIS: Los Angeles") zagrają role powracające.

7. Archie Panjabi w serialu prawniczym NBC. Dawna Kalinda z "The Good Wife" zagra prawniczkę, która przeprowadza się z Los Angeles do swojej rodzinnej miejscowości w Wisconsin, w nowym serialu NBC zatytułowanym "Adversaries". Serial ma na razie zamówienie na pilota, a tworzą go Alex Berger i Martin Gero ("Blindspot").

8. Grant Gustin komentuje wyciek nowego kostiumu Flasha. Grant Gustin odpowiedział na komentarze, że jest za chudy i to widać w nowym kostiumie. Aktor napisał na Instagramie, że zdjęcie jest fatalne i nie oddaje tego, jak świetny jest nowy kostium. A co jego wagi - zawsze był szczupły i to się raczej nie zmieni.

Read this if you have good enough eyes.

Post udostępniony przez Grant Gustin (@grantgust)

REKLAMA