Obsada "Trzynastu powodów" dostanie podwyżki w 3. sezonie. Ile będą zarabiać aktorzy z serialu Netfliksa?

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

0

"Trzynaście powodów" to jeden z największych hitów Netfliksa i w 3. sezonie płace mają to bardziej odzwierciedlać. Aktorzy właśnie negocjują spore podwyżki - ile będą dostawać za odcinek?

Choć dla części widzów wszystko co dobre w serialu "Trzynaście powodów" zakończyło się w 1. sezonie (tak, my też należymy do grona malkontentów), Netflix zdecydował się kontynuować produkcję. Młodzieżowy serial dostał zamówienie na 3. sezon, a powód nietrudno zgadnąć: to prawdopodobnie jest jeden z najchętniej oglądanych tytułów na platformie.

Nic więc dziwnego, że w Deadline pojawiła się informacja o podwyżkach dla obsady. Aktorzy właśnie je negocjują, a równocześnie ruszają już prace nad 3. sezonem - w tym tygodniu ma odbyć się pierwsze czytanie scenariusza. Zdjęcia rozpoczynają się w poniedziałek i do tego czasu kwestie związane z nowymi kontraktami powinny zostać zamknięte.

Dylan Minnette, który jest największą gwiazdą serialu po odejściu Katherine Langford, ma zarabiać ok. 200 tys. dolarów za odcinek, podczas gdy Brandon Flynn, Alisha Boe, Justin Prentice, Christian Navarro, Miles Heizer, Devin Druid i Ross Butler chcą dostawać po 150 tys. dolarów za odcinek. To dość duże podwyżki, bo większość obsady zarabiała do tej pory 20-60 tys. dolarów za odcinek, podczas gdy pensja Minnette'a wynosiła ok. 80 tys. dolarów.

Sama informacja o wyższych zarobkach nie jest jednak zaskoczeniem. Podwyżki w 3. sezonie dostała także ekipa "Stranger Things" - Winona Ryder i David Harbour będą zarabiać po 350 tys. dolarów za odcinek, Millie Bobby Brown ok. 300 tys., a Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin i Noah Schnapp po 250 tys. W ich przypadku Netflix mógł sobie pozwolić na więcej także dlatego, że nowy sezon ma liczyć tylko 8 odcinków (podczas gdy "Trzynaście powodów" wciąż trzyma się 13-odcinkowego formatu).

Serial "Trzynaście powodów" możecie oglądać w serwisie Netflix.