Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2018

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Lipiec w tym roku nie obfitował w niezliczone ilości wybitnych seriali, ale top 10 udało nam się wytypować. Nie zabrakło w nim "Ostrych przedmiotów", "Casual" czy "Orange Is the New Black".

10. "Cloak & Dagger" (utrzymana pozycja)

"Cloak & Dagger" (Fot. Freeform)

"Cloak & Dagger" (Fot. Freeform)

Mimo że mamy okres wakacyjny, utrzymanie miejsca na naszej liście to nie byle co. A marvelowskiemu "Cloak & Dagger" uznanie należy się tym bardziej, że w lipcowym zestawieniu nie braliśmy pod uwagę finału. Serial poradził sobie jednak i bez niego, przez cały miesiąc utrzymując bardzo stabilną i całkiem wysoką formę.

Prezentował przy tym wszystkie zalety, z których dał się poznać wcześniej, udanie łącząc serialowe gulity pleasure ze znacznie poważniejszymi tematami. A tych nie brakowało, bo historia Tandy (Olivia Holt) i Ty'a (Aubrey Joseph) skręcała w coraz mroczniejsze rejony, dając swoim bohaterom tylko krótkie chwile wytchnienia, by potem szybko odebrać im całą nadzieję.

Wszystkiemu towarzyszyła zaś stopniowo wyjaśniająca się intryga, którą udało się przyzwoicie połączyć z problemami nastoletnich bohaterów. Te z kolei, o dziwo, nie skręciły w tandetne rejony i choć chwilami bywały już męczące (zwłaszcza w przypadku chłopaka), pozwoliły zarówno lepiej zżyć się z bohaterami, jak i im ze sobą nawzajem. Tak, ta para zdecydowanie ma potencjał, więc zamówienie 2. sezonu traktujemy jako naprawdę dobrą wiadomość. A jeśli twórcy utrzymają w nim formę choćby taką, jak z rozgrywającego się niemal w całości umyśle odcinka "Lotus Eaters", to już nie możemy się doczekać. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 • Hazel

  Zaraz jej przyrodnia siostra MA 13 LAT? Tylko? Sądząc po jej ubiorze i zachowaniu dałam jej najmniej 15.

  • Jak zwykle obsadzili znacznie starszą aktorkę. Na pewno w książce wiek Ammy był dokładnie podany, ale w serialu też się pojawił - choćby w rozmowie z Camille, z której wynikało, że Amma była rok temu w siódmej klasie (czyli miała 12-13 lat rok temu, teraz ma 13-14).

 • LuKe

  Ja chciałbym z góry dać KITA dla "Who is America?" - obejrzałem tylko dwa pierwsze odcinki, ale absolutnie nie mam ochoty na więcej. Wymuszony kloaczny humor Sachy Barona Cohena absolutnie nie dostarcza odpowiedzi na pytanie zadane w tytule serialu i jest po prostu mało śmieszny, a momentami wręcz żenujący. Dostajemy zamiast tego wachlarz ustawek i topornie zmanipulowanych wypowiedzi, które zdaniem Sachy mają ukazać tzw. "prawdę" o USA. Absolutnie nie mam poczucia abym obejrzał choć wycinek "prawdziwej" Ameryki. Tak się składa, że ostatnio śledzę bardzo dużo indywidualnych relacji z życia ludzi w tym kraju i mogę stwierdzić jedno - niezależnie od zapatrywań politycznych tzw. "zwykli ludzie" są o wiele bardziej cool, o wiele mniej poschizowani i o wiele bardziej obojętni na to, co usiłują wykrzykiwać media w ich imieniu.
  Głos Cohena to tylko kolejna irytująca wypowiedź nie wnosząca absolutnie niczego nowego. Na marginesie napiszę, że jestem wielkim przeciwnikiem broni, a i tak nowa seria Cohena nie zrobiła na mnie najmniejszego wrażenia. Wymęczona.

  • michax

   Tak z ciekawości czy ogólnie podoba Ci się twórczość Cohena, czy może tylko serial Showtime Cię rozczarował? Ja przyznam, że gość ze swoim poczuciem humoru do mnie nie trafia w ogóle i dlatego nawet nie sprawdziłem żadnego odcinka WiA, ale też szanuję gościa za to, że w czasach politycznej poprawności robi to co robi, choć wcale mi jego humor nie leży:-) Jedyna rzecz od Cohena jaka mi się podobała, a widziałem jego najbardziej znane dzieła to film parodiujący kino w stylu 007 z Markiem Strongiem i Cohenem w rolach głównych. No i tak przy okazji, bo jestem po seansie - jak piąty odcinek Castle Rock? Ja jestem wciąż bardzo zadowolony.

   • LuKe

    Nie byłem nigdy wielkim miłośnikiem. Ale "Who is America" jest wyjątkowo sztuczne i żenujące, w każdym aspekcie - również nowe wcielenia twórcy, są słabe.

    Castle Rock wciąż świetne, realizacyjnie-perełka, aczkolwiek piąty odcinek był jak dla mnie najsłabszy z dotychczasowych, ale wciąż bardzo dobry.

  • jimisan

   podstawowe pytanie to czy WiA w ogóle miało być śmieszne? miało być prześmiewcze, miało być żenujące, miało hiperbolizować pewne postawy itp, itd... wyszło co najwyżej bardzo średnio... ale w sumie bardzo w stylu Sachy - zdecydowanie dla fanów jego twórczość... osobiście KITA bym nie dał, bo wg mnie ten serial jest dokładnie taki jak należało się spodziewać... mam taką soją kategorię tego typu produkcji, po prostu "nie dla mnie"... chyba ze trzy epizody przeleciały mi gdzieś tam w tle bez echa i w sumie dla mnie wystarczy.

   • LuKe

    Może rzeczywiście jest to w duchu Sachy (jego humor czasami do mnie trafiał, zwłaszcza na początku kariery - bo była to jakaś powiedzmy nowość), ale w 2018 roku wydaje się wymęczony. I tak, wydaje mi się, że ta produkcja miała być w założeniu również "śmieszna". Zdecydowanie "nie dla mnie". A KITA daję dlatego, że wiem, iż niektórzy widzowie będą traktować tą produkcję jako coś realnie demaskatorskiego i "this is Amercia". A to jest taki "fejk news" ;D

   • Hazel

    Ja zdecydowanie też mam taką kategorię "nie dla mnie" (Dark i Homeland). Można wychwalać pod niebiosa, ale i tak jest nie dla mnie.

 • Panna

  Casual wedlug mnie za wysoko, nie byl az tak dobry. The Affair w tym sezonie o wiele lepsze. Trial and Error tez osobiscie bardzo polecam oba sezony.

  • LuKe

   A jak oceniasz "Ostre przedmioty" na miejscu pierwszym?

   • Panna

    Osobiscie nie glosowalabym za miejscem 1. To jakosciowy serial, ale ma swoje minusy