Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Lipiec w tym roku nie obfitował w niezliczone ilości wybitnych seriali, ale top 10 udało nam się wytypować. Nie zabrakło w nim "Ostrych przedmiotów", "Casual" czy "Orange Is the New Black".

10. "Cloak & Dagger" (utrzymana pozycja)

"Cloak & Dagger" (Fot. Freeform)

"Cloak & Dagger" (Fot. Freeform)

Mimo że mamy okres wakacyjny, utrzymanie miejsca na naszej liście to nie byle co. A marvelowskiemu "Cloak & Dagger" uznanie należy się tym bardziej, że w lipcowym zestawieniu nie braliśmy pod uwagę finału. Serial poradził sobie jednak i bez niego, przez cały miesiąc utrzymując bardzo stabilną i całkiem wysoką formę.

Prezentował przy tym wszystkie zalety, z których dał się poznać wcześniej, udanie łącząc serialowe gulity pleasure ze znacznie poważniejszymi tematami. A tych nie brakowało, bo historia Tandy (Olivia Holt) i Ty'a (Aubrey Joseph) skręcała w coraz mroczniejsze rejony, dając swoim bohaterom tylko krótkie chwile wytchnienia, by potem szybko odebrać im całą nadzieję.

Wszystkiemu towarzyszyła zaś stopniowo wyjaśniająca się intryga, którą udało się przyzwoicie połączyć z problemami nastoletnich bohaterów. Te z kolei, o dziwo, nie skręciły w tandetne rejony i choć chwilami bywały już męczące (zwłaszcza w przypadku chłopaka), pozwoliły zarówno lepiej zżyć się z bohaterami, jak i im ze sobą nawzajem. Tak, ta para zdecydowanie ma potencjał, więc zamówienie 2. sezonu traktujemy jako naprawdę dobrą wiadomość. A jeśli twórcy utrzymają w nim formę choćby taką, jak z rozgrywającego się niemal w całości umyśle odcinka "Lotus Eaters", to już nie możemy się doczekać. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA